Keçiören Ferroli Kombi Servisi

2.419 Görüntülenme    

Keçiören Ferroli Kombi Servisi firmamız Ferroli marka kombi cihazları üzerinde yeterli deneyime sahip profesyonel kadromuz ile 7/24 ferroli kombi modelleri üzerinde tamir ve bakım hizmeti sağlamaktadır. 2005 yılından bu güne oluşturduğumuz servis ağı ve uzman kadromuz ile Keçiören bölgesinin bütün semtlerinde ferroli kombi servis hizmeti vermekteyiz. Keçiören Ferroli Kombi Servisi olarak Ferroli marka kombiniz ile alakalı bütün sorunlarınıza aynı gün içerisinde olumlu sonuçlar doğrultusunda arıza işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

Çoğu meslek dalında olduğu gibi kombi tamir işlemlerinin’de ne kadar profesyonellik ve titizlik gerektiren bir iş dalı olduğunu kombi kullanıcıları olarak bilmeniz gerekmektedir. İşin ehli olmayan şahıs veya firmalara yaptırılan kombi ile alakalı tamir ve bakım işlemleri neticesinde can güvenliğinizi riske atmış olur ve paranızı çöpe atmış olursunuz. Keçiören Ferroli Kombi Servisi olarak Ferroli marka kombi cihazları üzerinde gerektiği kadar bilgiye sahip uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz. Ferroli Kombi modellerinin çoğu parçası firmamızda mevcut olup servis esnasında hiçbir şekilde vakit kaybı olmadan arıza işlemlerini hızlı ve garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
Değişim yapılan veya tamir olan parçalar firmamız tarafından 1 yıl garanti altında olup değişim yapılan parça ile alakalı herhangi bir problemde hiç bir şekilde servis ücreti veya parça ücreti talep etmeden parça değişimi sağlanmaktadır.
kombici

Ferroli kombi cihazları 1991 yılında Türkiye’de ilk satış firmasının kurulmasıyla beraber çeşitli model seçenekleri ile  bir çoğumuzun evinde yüksek bir kullanım kapasitesine ulaşmıştır. Mekanik parça olarak sağlam bir yapıya sahip olan Ferroli kombi modelleri günümüzde çok eski bir durumda olsa dahi halen çalışır vaziyette hizmet vermektedir. Bazı kombi modellerine göre parça fiyatları uygun olup parça bulma konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Her kombide olduğu gibi Ferroli kombi cihazlarının da düzenli olarak bakım yapılmasına ihtiyaçları vardır.
Keçiören Kombi Servisi olarak bakım işlemi düzenli yapılan Ferroli kombi cihazlarını uzun yıllar kullanabileceğinizi bilmenizi isteriz. Fakat bakım işleminin uzman kişiler tarafından yapılması son derece önemlidir. Bu sebepten dolayı bakım işlemi 30 TL veya 20 TL diye reklam yapan şahıs veya firmalardan uzak durmanız gerekmektedir. Aksi taktirde bakım yaptırmak yerine dolandırılmış olursunuz. Bakım işleminin başlıca sebepleri cihazın ömrünü uzatmak, doğalgaz tasarrufunda bulunmak cihazın yeteri kadar verimli çalışmasını sağlamaktır ve bakım işlemini  kullanıcıların yapabilmesi mümkün değildir.
ferroli

FERROLİ DİVATOP ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

A01 Hata kodu Ateşleme Sorunu
Cihazda doğalgaz olmadığını belirten arıza kodudur. Evde doğalgaz olduğundan emin olun kombinin altındaki doğalgaz vanasının açık olduğundan emin olun eğer bunlar mevcut ise gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Keçiören Ferroli Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

A02 Hata Kodu Brülör Kapalı Ama Alev Devam Ediyor Sorunu
Bu durumda cihaz kendi kendine ateşleme yapıyor diyebiliriz. sebebi ise gaz valfi kapatmıyor olabilir, elektronik kartta ve iyonizasyon da sorun olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Müdahale edilecek bir şey yoktur. Net teşhis ve çözümler için Keçiören Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

A03 Hata Kodu Aşırı Isı Limit Termostatının Devreye Girme Sorunu
Cihaz kışlık konumda iken aşırı ısınmadan dolayı limit termostatının atarak kendisini emniyete almış diyebiliriz. Bu durumda kombi altındaki vanaların açık olduğunu kontrol edin radyatör vanalarının açık olduğunu kontrol edin bunlar mevcut ise sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, ana eşanjör tıkanmış olabilir, kalorifer tesisatı dönüş filtresi tıkalı olabilir, tesisat hava yapmış olabilir. Net teşhis ve çözümler için Keçiören Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

A05 Hata Kodu Hava Basınç Düşürücü Düşük Değeri Algılamıyor Sorunu
Bu durumda tüketicinin müdahale etmesi gereken bir işlem yoktur. Baca uzun olabilir, bacada kopukluk olabilir, baca çekmiyor olabilir, vakit kaybetmeden Keçiören Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

A06 Hata Kodu Ateşleme Sonrasında Alev Yetersizliği Sorunu
Bu durumda kullanıcının cihazı resetlemekten başka yapabileceği bir işlem yoktur. Gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kart arızalı olabilir, düşük basınçlı gaz geliyor olabilir. Net teşhis ve çözümler için Keçiören Ferroli Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F07 Hata Kodu Cihazın Kablo Tesisat Sorunu
Bu durumda kullanıcının resetlemekten başka yapabileceği bir işlem yoktur. Servis aranmalıdır.

F10  Hata Kodu Kalorifer Ntc Sensör Sorunu
Kalorifer ntc sensör arızalı olabilir, kablolarında kopukluk olabilir, kablolarda nemlenme olabilir. Bu durumda kullanıcının yapması gereken bir işlem yoktur. Keçiören Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F11 Hata Kodu Sıcak Su Ntc Sensör Sorunu
Sıcak su ntc sensör arızalı olabilir, kablolarında kopukluk olabilir, kablolarda nemlenme olabilir. Bu durumda kullanıcının yapması gereken bir işlem yoktur. Keçiören Ferroli Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F34 Hata Kodu Besleme Gerilim Sorunu
Bu durum genelde şebekeden gelen elektrik voltajının düşük olmasıyla gerçekleşir. Cihaz kendini otomatik olarak resetler kullanıcıların resetleme yapmasına gerek yoktur. Belli bir süre geçtikten sonra arıza halen devam ediyor ise elektronik kart hasar görmüş olabilir.

F35 Hata Kodu Şebeke frekansı Sorunu
Cihazın elektrik sisteminde veya kablolarında sorun olabilir. Servis aranmalıdır.

F37 Hata Kodu Düşük Su Basınç Sorunu
Cihazın su barının 1 barın altında olduğu zaman gerçekleşen bir arızadır. Bu durumda cihaza doldurma musluğundan su takviyesi yaparak 1.5 e getirip çalışmasını sağlayabilirsiniz. Cihaz çalışmaz ise resetleme işlemini uygulayın sorun halen devam ediyor ise Keçiören Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Ferroli Divatop F41 Hatası – Sensör koruması bağlı değil.

Ferroli Divatop F42 Hatası – İkili sensör okuma farkı nedeniyle koruma.

Ferroli Divatop F43 Hatası – Eşanjör koruması.

Ferroli Divatop F47 Hatası – Basınç sensörü koruması bağlı değil.

Ferroli Divatop F50 Hatası _Moduleg bağlı değil.
ferroli

Keçiören Ferroli Kombi Servisi, Keçiören Ferroli Servisi, Keçiören Ferroli Kombi Tamiri, Ferroli Kombi arıza Kodları, Aktepe Ferroli Kombi Servisi, Bağlum Ferroli Kombi Servisi, Esertepe Ferroli Kombi Servisi, Kalaba Ferroli Kombi Servisi, Kuşcağız Ferroli Kombi Servisi, Uyanış Ferroli Kombi Servisi, Bademlik Ferroli Kombi Servisi, İncirli Ferroli Kombi Servisi, Atapark Ferroli Kombi Servisi, Ovacık Ferroli Kombi Servisi, Ufuktepe Ferroli Kombi Servisi, Yükseltepe Ferroli Kombi Servisi