Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi

2.530 Görüntülenme    

Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi olarak Demirdöküm marka kombi cihazlarının tamir ve bakım hizmetini vermekteyiz. Servis taleplerinizi aynı gün içerisinde gerçekleştirerek  hızlı ve garantili bir şekilde çözümler üretmekteyiz. Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi firmamızda demirdöküm marka kombi cihazlarının bütün orijinal parçaları mevcuttur. Servis esnasında hiçbir şekilde vakit kaybı olmadan uzman ekiplerimiz tarafından parça değişimi yapılmaktadır ve firmamız tarafından değişim veya tamir olan parçalar (1) yıl garanti altındadır. Değişim olan parçalarda oluşabilecek herhangi bir sıkıntıda servis ücreti veya parça ücreti talep etmeden ücretsiz bir şekilde değişimi sağlanmaktadır. Keçiören Demirdöküm Servisi olarak Demirdöküm marka kombi cihazları hakkında öğrenmek istediklerinizi veya arıza durumunda ne yapmanız gerektiği hakkında firmamız ile 7 gün 24 saat iletişime geçerek sorunlarınıza istediğiniz şekilde cevap alabilir ve servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi cihazları mekanik olarak ne kadar sağlam bir durumda olsa da diğer ev aletleri gibi zamanla arıza verebilir. Fakat kombinin sürekli arıza vermesinin başlıca sebeplerinden biriside kullanıcılardır. Bunun başında ise cihazın yıllık bakımının düzenli olarak yapılmaması gelir. Yıllık bakım yapılmayan cihazların içerisinde çalışmaktan dolayı oluşan pislik vb. gibi zararlı maddelerin kombi içerisinde önemli görevi olan parçaların ömrünü kısaltarak daha çabuk bozulmasını sağlamaktadır. Kombi bakım işlemini kullanıcıların yapabilmesi mümkün değildir  ve bakım işlemi kombinin içerisinde oluşan tozların temizlenmesi ile gerçekleşen bir işlem değildir. Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi olarak bakım işlemlerini bilir kişilere yaptırmanız gerektiğini bilmenizi isteriz. Aksi taktirde bakım yaptırmak yerine kombide farklı türlü arızalarla karşılaşabilirsiniz ve can güvenliğinizi riske atmış olursunuz.
Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi olarak demirdöküm kombi cihazları hakkında bazı bilgileri sizlerle paylaşmak isteriz. Öncelikle demirdöküm kombileri birçok model seçeneği ile kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen cihazlar arasındadır. Bunların başında servis hizmetinin fazla olması mekanik olarak uzun süre dayanabilmesi ve parça fiyatlarının uyun maliyetlerde olmasıdır. Özellikle kış mevsiminde yoğun bir tempo ile çalışan demirdöküm kombilerini bakım yapıldığı taktirde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Kış mevsiminde evde bulunmadığınız kısa süreli zamanlarda kombiyi kapatmak yerine kısık derecede açık konumda bırakarak ısı kaybını önleyebilir ve doğalgaz tasarrufunda bulunabilirsiniz.
KOMBİ SERVİSİ

DEMİRDÖKÜM NİTRON ARIZA KODLARI

F1 Arıza Kodu_Limit Termostat Sorunu
Kombi sıcaklığının artmasından dolayı limit termostatın devreye girerek kombiyi emniyete aldığını belirtir. Bu durumda cihazın altındaki vanaları kontrol edin vanalar açık ise cihazı resetleyin sorun halen devam ediyor ise filtre tıkanmış olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, eşanjör tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir. Net teşhis koymak için  Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F2 Arıza Kodu_Kullanım Suyu Ntc Sorunu
Kullanım suyu ntc sensör arızalı veya kablolarında kopukluk olabilir, bu durumda müdahale edilecek bir işlem yoktur. Müdahale için servis aranmalıdır.

F3 Arıza Kodu_Tesisat Suyu Ntc Sorunu
Kalorifer tesisatı ntc sensör arızalı veya kablolarında kopukluk olabilir. Bu durumda müdahale edilecek bir işlem yoktur. Müdahale için servis aranmalıdır.

F4 Arıza Kodu_Ateşleme Sorunu
Cihazın ateşleme yapamadığını belirten arızadır. Bu durumda evde doğalgaz olduğundan emin olun cihazın altındaki sarı başlı vananın açık olduğundan emin olun bunlar mevcut ise 3 kez resetleme işlemini yapın sorun halen devam ediyor ise ateşleme elektrotların’da sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis koymak için Keçiören Demirdöküm Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F5  F6 Arıza Kodu_Atık Gaz Sorunu Dış Hava Sensör Sorunu
Bu sorun cihazın bacasında bir sorun olduğunu veya fan, prostat, elektronik kart arızalı olma durumunda yaşanır. Kullanıcının müdahale etmesini gerektiren bir işlem yoktur. Net teşhis koymak için Keçiören Demirdöküm servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F7 Arıza Kodu_Hava Akış Sensör Bağlantı Sorunu
Nitron kombilerde hava akış sensörü prostattır. Prostat arızalı olabilir. Kablolarında sorun olabilir. Net teşhis için Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F8 F9 Arıza Kodu_Fan Motoru Arıza Sorunu 
Atık gazın dış ortama atılmasını sağlayan fan motoru arızalı olabilir, kablolarında sorun olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis için Keçiören Demirdöküm Servisi ile iletişme geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F10 Arıza Kodu_Kalorifer Tesisatı Su basınç Sorunu
Kombinin su barının 1.0 in altında olduğunu gösteren arıza kodudur. Bu durumda kombinin alt kısmındaki siyah başlıklı doldurma musluğundan su takviyesi yaparak ekranda 1.5 e bar ayarını getirerek arızadan çıkartabilirsiniz. Sorun halen devam ediyor ise su seviye rolesi arızalı olabilir.

F11 Arıza Kodu_Sirkülasyon Pompası arıza sorunu
Cihaz kalorifer konumunda iken devridaim yapamaması sonucu F11 arızasına geçer. Bu durumda kombi altındaki kalorifer tesisatı vanalarını kontrol edin, petek vanalarının açık olduğunu kontrol edin, eğer bunlar mevcut ise sirkülasyon pompası arızalı olabilir.  Net teşhis için Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

F12 Arıza Kodu_Düşük Voltaj Arıza Sorunu
Bu durumda cihaza 165 volt altında elektrik geldiği zaman yaşanan arıza durumudur. Cihazı resetleme işlemi yaparak sorun giderilebilir. Sorun halen devam ediyor ise elektronik kartta sorun olabilir.

                                          DEMİRDÖKÜM ADEN ARIZA KODLARI
ADEN ARIZA

Keçiören Demirdöküm Kombi Servisi, Keçiören Demirdöküm Servisi, Keçiören Demirdöküm Kombi Tamiri, Demirdöküm Kombi arıza Kodları, Aktepe Demirdöküm Kombi Servisi, Bağlum Demirdöküm Kombi Servisi, Esertepe Demirdöküm Kombi Servisi, Kalaba Demirdöküm Kombi Servisi, Kuşcağız Demirdöküm Kombi Servisi, Uyanış Demirdöküm Kombi Servisi, Bademlik Demirdöküm Kombi Servisi, İncirli Demirdöküm Kombi Servisi, Atapark Demirdöküm Kombi Servisi, Ovacık Demirdöküm Kombi Servisi, Ufuktepe Demirdöküm Kombi Servisi, Yükseltepe Demirdöküm Kombi Servisi