Dikmen Ferroli Kombi Servisi

1.778 Görüntülenme    

Dikmen Ferroli Kombi Servisi firması olarak ferroli marka kombi modellerine tamir ve bakım hizmeti sağlamaktayız. Oluşturduğumuz uzman kadromuz ve geniş servis ağımız ile Ankara Dikmen ve Çankaya ilçesinin çoğu semtinde 15 yılı aşkın bir süredir ferroli teknik servis faaliyeti göstermekteyiz. Ferroli Kombi Dikmen Servisi firmamız gün boyu gelen servis taleplerinize cevap vererek sorunlarınızı aynı gün içerisinde çözümlemek için profesyonel adımlar atarak servis işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Hızlı servis imkanı ve uygun fiyat politikamız ile kombi servis faaliyetlerine Dikmen Ferroli Kombi Servisi olarak dürüst biçimde herhangi bir sıkıntıya ödün vermeden devam etmekteyiz.
ferroli-kombi

Kombi cihazları genel olarak elektronik aksama sahip olduklarından dolayı zamanla çalışma yoğunluğuna göre çeşitli arızalar verebilmektedir. Bu tür arızalar özellikle kış mevsiminde cihazın hem ısıtma hem sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için  sürekli çalışmakta olduğundan dolayı daha fazla çıkmaktadır. Kullanıcılar olarak cihazın kısmen arıza yapmasını önlemek mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken şey  ise kombi yıllık periyodik bakımını kış mevsimine girmeden önce uzman ve bilir kişilere yaptırmalıdır. Bakım işleminin öncelikle maksadı cihazın çalışma prensibinde önemli görevleri olan paçaların düzgün bir şekilde bakım ve temizleme işlemini gerçekleştirerek parçaların ömrünü uzatmaktır. ve cihazın daha verimli çalışmasını sağlamaktır.

FERROLİ KOMBİ BAKIM İŞLEMİNDE YAPILMASI GEREKENLER

_Öncelikle kombi çalıştırılarak yazlık ve kışlık konumda kontrolleri yapılmalıdır. Herhangi bir sorun görülmüyor ise bakım işlemine başlanmalıdır.
_İlk olarak dairenin banyosunda bulunan tahliye vanasından tesisat içerisinde bulunan suyun tahliyesi yapılmalı ve kombinin arka kısmında bulunan genleşme tankının hava basıncı ölçülmelidir. 1 bar altında ise hava takviyesi yapılarak genleşme tankı havası tamamlanmalıdır.
_Kombinin alt kısmında bulunan kalorifer ve şebeke suyu filtreli sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Brülör yani yanma odası sökülerek düzgün bir şekilde temizliği yapılmalıdır.
_Atık gaz sisteminin bir parçası olan fan motoru sökülerek kimyasal ilaç ile temizliği yapılmalıdır.
_Sıcak su sisteminin bir parçası olan plaka eşanjör sökülerek kireç sökücü yardımı ile kireçler’den arındırılmalıdır.
_Cihaz içerisinde bulunan toz vb. pislikler elektrikli süpürge ile çekilerek tozları alınmalıdır.

Ferroli Kombi Dikmen Servisi firmamız ile iletişime geçerek bakım kombinize bakım yaptırmak için randevu alarak en kısa zamanda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
IMG20201210194738IMG20201211123639

Kombi bakım işleminin kombi ömrünü uzatmakla beraber farklı faydaları’da bulunmaktadır. Bunların başında ise yakıt tasarrufunda bulunmak ve gerekli olan ısı ihtiyacımızı verimli bir şekilde karşılamaktır. Yakıt tasarrufu bakım yapılan cihazlarda normal bakımsız kombilere daha daha az yakıt tükettiği uzmanlar tarafından ön görülmüştür. Gerekli olan ısının kaybını önlemekte bakım işleminin bir parçasıdır. Ferroli Kombi Dikmen Servisi firmamız ile iletişime geçerek bakım kampanyaları ve bakım işlemi ile ilgili öğrenmek istediklerinizi uzman ekibimizden öğrenebilirsiniz.

e9c584ae-78ac-4b36-947e-fcaa69f224f4

Kullanıcılar olarak kombi tamir işlemlerinde eve çağırdığınız servislerde gösterdiğiniz titizliği bakım işlemlerinde de göstermeniz son derece önemlidir. Mümkün olduğu kadar bakım işlemi yapacak olan firmaların uzman ve profesyonel olduğuna dikkat ederek işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Gerekli bilgi ve deneyime sahip olmayan şahıslara yaptırılan işlemlerde kullanıcıların zararlı çıkması ve ilerleyen zamanlarda cihazın farklı sıkıntılara yol açması kaçınılmazdır. Dikmen Ferroli Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek kombi bakım hakkında gerekli bilgileri alabilir. Servis kaydı oluşturarak bakım işlemlerinizi bir kaç saat içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
287c34f7-b3a0-4006-a75d-ee69d0690de7IMG20201114152958

Dikmen Ferroli Kombi Servisi olarak profesyonel kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemini tam teşhis atlı  bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Kullanıcılar olarak petek temizleme işlemlerini ortalama 4 ile 5 yıl yıl arasında düzenli olarak yaptırmak uzman tarafından ön görülmüş verimli bir şekilde ısınma ve gerekli tasarrufta bulunmanın en kolay yoludur.

Petekler ve kalorifer tesisatının içerisinde bulunan suda zamanla çamurlaşma, kireç, tortu benzeri pislikler oluşmaktadır. Bu oluşan pislikler tesisat ve peteklerin zor çalışmasına sebep olarak kombi içerisinde bulunan parçalara’da kısmen zarar  vermektedir. Profesyonel şekilde yapılan petek temizleme işlemlerinde bu tür sıkıntılar ile karşılamak mümkün değildir.

Kullanıcılar olarak petek temizleme işlemlerinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Petek temizleme taleplerinizi gerçekleştirirken öncelikle temizleme işlemini ucuz yapan şahıs veya firmalardan uzak durmanız gerekmektedir. Petek temizliği 80 tl 100 tl diye reklam yapan firmalara iş yaptırmanız son derece sakıncalıdır. profesyonel bir şekilde yapılan petek temizliği ortalama iki buçuk saat ile üç saat arasında bütün peteklerin tek tek temizlenmesi ile gerçekleşen bir işlemdir.
Temizlik esnasında kullanılan ilaç bilinçli bir şekilde kullanılmaz ise kombi ve peteklerde dönüşü çok zor olan sıkıntılara yol açılabilir. Dikmen Ferroli Servisi firmamız ile iletişime geçerek petek temizliği kampanyalarımız hakkında bilgi alabilir randevu oluşturarak petek temizleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ANA-SAYFA-03-480x150

FERROLİ DOMİTECH F 24 ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

A 01 ARIZA KODU ATEŞLEME SORUNU
Cihazın ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur A 01 arızası ile karşılaşıldığı zaman kullanıcılar öncelikle dairede gaz olup olmadığını kontrol etmelidir. Dairede gaz var ise cihaz resetleme işlemi uygulanmalıdır. Sorun halen deva ediyor ise elektronik kart,gaz armatörü veya ateşleme elektrodun da arıza var demektir. Servis yardımı alınmalı

A 02 ARIZA KODU BRÜLÖR KAPALI FAKAT ALEV VAR
Brülörün kapalı olduğuna  rağmen alevin devam ettiğini gösteren arıza kodudur. Kullanıcılar olarak cihazı resetlemekten başka yapabilecek bir işlem yoktur. Elektronik kart veya iyonizasyon elektrotların da sorun var demektir. Servis yardımı alınmalıdır.

A 03 ARIZA KODU AŞIRI SICAKLIK SORUNU
Cihada oluşan sıcaklıktan dolayı gerekli emniyet sisteminin devreye girerek cihazı arızaya geçiren arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak cihazın alt kısmında bulunan kalorifer tesisatı üzerindeki vanaların açık konumda olduğunu kontrol etmelidir. dairede bulunan peteklerin açık konumda olduğunu etmelidir. Sorun halen davam ediyor ise filtre tıkalı olabilir, sirkülasyon pompası arızalı olabilir, akış anahtarı arızalı olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Ferroli Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.
doMİ

F 05 ARIZA KODU  FAN PROSESTAT ARIZASI
Cihazın çalışması için gerekli olan hava sirkülasyonunun tam sağlanmadığı zaman oluşabilecek arıza kodudur. Cihazın bacasında, hava prosestat dında , fan motorunda veya elektronik kart da arıza olabilir net teşhis ve çözümler için Dikmen Ferroli Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

A 06 ARIZA KODU ATEŞLEME SONRASI ALEV YETERSİZLİĞİ SORUNU
Bu durumda daireye gelen doğalgaz basıncı düşük olabilir. Kullanıcılar olarak cihazı resetlemelisiniz. Sorun halen devam ediyor ise elektronik kart veya iyonize elektrotlarında  sorun olabilir. Servis yardımı alınmalıdır.

F 10 ARIZA KODU ÇIKIŞ SENSÖRÜ ARIZA KODU
Tesisat suyu çıkış sensörü arıza kodu sensör arızalı veya kablo bağlantılarında sorun olabilir. Servis yardımı alınmalıdır.

F 11 ARIZA KODU SICAK SU NTC SENSÖR  SORUNU
Cihazın sıcak su sensörü arıza kodu sıcak su sensörü arızalı veya kablo bağlantılarında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Servis yardımı alınmalıdır.

F 34 ARIZA KODU BESLEME GERİLİMİ 170 V ALTINDA SORUNU
Cihazın çalışması için gerekli olan elektrik voltajının 170 v nin altında geldiği zaman görülen arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak elektrik voltajının düzelmesini beklemekten başaka yapabileceği bir işlem yoktur. Sorun halen devam ediyor ise elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için servis  yardımı alınmalı.

F 35 ELEKTRONİK KART ARIZA SORUNU
Cihazın elektronik kartında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. net teşhis ve çözümler için Dikmen Ferroli Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F 37 ARIZA KODU YETERSİZ SU BASINÇ SORUNU
Cihazın çalışması için gerekli olan su basıncının 1.0 barın altında olduğu zaman verdiği arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak cihazın altında bulunan doldurma musluğundan 1.5 değerinde su takviyesi yapması gerekmektedir. muhtemelen sorun düzelecektir. Su takviyesi yapıldığı taktirde sorun halen devam ediyorsa servis yardımı alınmalı

FERROLİ KOMBİ MODELLERİNDE GENELDE KARŞILAŞTIĞIMIZ KRONİK ARIZALAR

Ferroli kombi modellerinin uzun yıllara dayanan bir geçmişi vardır. İlk üretim tarihinden itibaren halen günümüzde faaliyet gösteren ferroli kombi modelleri bulunmaktadır. Bazı modellerinde kronik olarak yaşanan bazı arıza çeşitleri vardır. Bunların başında eşanjör delinmesi gelmektedir. Kombide eşanjör delinmesini kullanıcılar olarak anlaması gayet kolaydır. Eşanjör delinme durumunda kombinin çalışması için içerisinde bulunması gerekli basıncın sürekli yükselmesinden kombinin emniyet ventilinden su akıtmasıyla anlaşılabilir. Fakat kombinin çalışır durumda iken bar suyunun yükselmesi genleşme tankından kaynaklıdır. kombi kapalı olduğu halde su barı sürekli yükseliyor ve alt kısmından su akıtıyor ise kombinin ana eşanjöründe delik olduğunun işaretidir. Bu durumda kullanıcılar olarak Dikmen Ferroli Kombi Servisi firmamızdan  yardımı almanız ve eşanjör değişimini gerçekleştirmeniz.images

Dikmen Ferroli Kombi Servisi, Ankara Dikmen Ferroli Kombi Servisi, Dikmen Ferroli Servisi,Ankara Dikmen Ferroli Servisi, Dikmen Ferroli Kombi Tamiri, Ankara Dikmen Ferroli Kombi Tamiri, Dikmen Ferroli Kombi Tamircisi, Dikmen Petek Temizleme, Ferroli Dikmen Servisi, Ferroli Kombi Dikmen Servisi, Dikmen Petek Temizleme, Ferroli Kombi, Arıza Kodları