Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi

2.831 Görüntülenme    

Ankara Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi olarak yılların vermiş olduğu tecrübe ve güler yüzlü ekibimiz ile demirdöküm kombi cihazları hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahip olan uzman kadromuz ile 2005 yılından bugüne Demirdöküm teknik servis faaliyet göstermekteyiz.

Sahip olduğumuz hizmet kalitesi uyguladığımız ekonomik fiyat seçeneklerimiz ile müşteri memnuniyeti ve güven çerçevesi içinde Demirdöküm kombi tamir bakım işlemlerini sorunsuz ve garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Dikmen Demirdöküm Servisi firmamızda demirdöküm kombi modellerinin bütün orijinal parçaları mevcut olup servis işlemlerinde hiç bir şekilde vakit olmadan sorunlarınızı bir kaç saat içerisinde gerçekleştirmekteyiz. Değişim veya tamir revizyon görmüş parçalar firmamızın bünyesi altında bir yıl  garantili olup bir yıl boyunca oluşabilecek herhangi bir problemde hiç bir şekilde servis ücreti talep etmeden parça değişimi sağlanmaktadır.
KOMBİ SERVİSİ

Demirdöküm kombi modelleri üzerinde gerekli bilgi, deneyim ve gerekli sertifikalara sahip olan uzman kadromuz ile servis taleplerinizi aynı gün içerisinde orijinal yedek parça ve 1 yıl servis garantisi ile sağlamaktayız.
Unutmayın ki kombi servis işlemleri deneyim ve profesyonellik istemektedir. Gerek ısınma gerek sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için tasarlanmış olan demirdöküm kombi cihazlarına uzman olmayan şahıs veya firmaların müdahale etmesi durumunda kombi üzerinde dönüşü çok olan sıkıntılara yol açılabilir, can güvenliğinizi riske atmış olursunuz kombilerin zehirleme ve patlama olaylarına karşı birçok emniyet sistemi vardır. Fakat arıza durumunda bilir kişilerin müdahale etmeme sonucu yapılacak olan bazı yanlış işlemler cihazın emniyet sisteminin dışına çıkarak can güvenliğiniz için risk taşımaktadır.
Servis talepleriniz veya demirdöküm kombi cihazları arızaları hakkında bilgi edinmek istediğiniz konular için Dikmen Demirdöküm Kombi servisi firmamız ile iletişime geçerek yardım alabilir. Servis kaydı oluşturarak işlemlerinizi bir kaç saat içerinde gerçekleştirebilirsiniz.
ANKARA_KOMBİ

Demirdöküm kombi cihazları bir çok model seçeneği ile günümüzde ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak en çok tercih edilen kombi markaları arasındadır. Diğer kombi cihazlarında olduğu gibi Demirdöküm kombi modelleri de zamanla yoğun çalışmasından dolayı çeşitli arızalar verebilmektedir.
Tabi arıza vermesinin tek sebebi yoğun çalışması değildir. Uzun süre bakım yapılmayan demirdöküm kombi modellerinde arızadan kaçınmak tabi mümkün değildir. Bakım yapılmayan cihazlarda zamanla hava akış sorunları prosestat arızaları oluşabilir. Buda fan motorunun düzenli olarak her yıl temizlenmediğinden dolayı kaynaklanabilir. Kombide hararet problemi yaşanılabilir. Buda cihazın alt kısmında bulunan filtrelerin her yıl düzenli olarak temizlenmediğinden kaynaklanabilir. Yani bakım yapılmayan cihazlarda bunlar gibi bir çok problemle karşılanabilir ve cihazın çalışmasında önemli görevleri olan parçaların arıza yapması da kaçınılmazdır.
Kombi kullanıcılarının markası ne olursa olsun kombi yıllık periyodik bakım yaptırması gerekmektedir. Gerek yakıt tasarrufu gerek kombiyi uzun yıllar sorunsuz kullanma açsından bakım işlemini kış mevsimine girmeden önce uzman kişiler tarafından yaptırılması son derece önemlidir. Kombi bakım talepleriniz için Demirdöküm Kombi Dikmen Servisi firmamız ile iletişime geçerek bakım işlemlerinizi bir kaç saat içerisinde yaptırabilirsiniz.

 DEMİRDÖKÜM NEVA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ 

F01 ARIZA KODU AŞIRI ISINMA SORUNU
Tesisat sıcaklığının 98 derecenin üstüne çıktığı zaman görülen arıza kodudur bu durumda cihaz hiç bir şekilde çalışmaz ve kendisini emniyete aldığını belirtmektedir. Kombi altında bulunan vanaların açık konumda olduğunu kontrol edin evde en az 3 peteğin açık olduğunu kontrol edin bunlar mevcut ise cihaza 3 kez resetleme işlemi uygulayın sorun halen devam ediyor ise kalorifer filtresi tıkalı veya tesisatta tıkanıklık olabilir, üç yollu vana takılı kalmış veya arızalı olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, Ana eşanjör’de tıkanma olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F02 ARIZA KODU KULLANIM SUYU SENSÖR ARIZASI
Cihazın sıcak su sistemi içerisinde bulunan sensör’de sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Sensör sıcak su derecesini ölçen ve cihazın onun komutlarına göre hareket etmesini sağlayan parçadır. Bu arıza durumunda hiçbir şekilde sıcak su kullanımı gerçekleşemez. Sensör kablolarında kopukluk, nemlenme olabilir. veya sensörün değişmesi gerekebilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Demirdöküm Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F03 ARIZA KODU KALORİFER TESİSATI GİDİŞ SENSÖRÜ ARIZASI
Kalorifer sisteminin çalışması için görevi olan sensörün arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Sensör kalorifer tesisatı gidiş sistemi üzerinde bulunmaktadır. Sistemin sıcaklığını ölçen ve cihazın onun komutlarına göre hareket etmesini sağlayan parçadır. Bu arıza durumunda cihaz kalorifer konumunda çalışmaz veya peteklerde istenilen sıcaklığa ulaşamazsınız. Sensör kablolarında kopukluk, nemlenme olabilir. Sensörün değişmesi gerekebilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F04 ARIZA KODU İYONİZASYON ATEŞLEME SORUNU
Cihazın ateşleme yapamadığını alev oluşmasında bir problem olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcıların dairede doğalgaz olduğunu ve kombi altında bulunan doğalgaz vanasının açık olduğunu kontrol etmeleri lazım bunlar mevcut ise cihaza 3 kez resetleme işlemi uygulanmalı sorun halen devam ediyor ise iyonize elektrotların da, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Demirdöküm Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.
demirdokum-neva-resetleme
F05 ARIZA KODU HAVA AKIŞ PROBLEMİ
Cihazın atık gaz sisteminde bir problem olduğunu belirten arıza kodudur. Fan motoru veya problar tıkalı olabilir, hava prostatı arızalı olabilir, fan motoru arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Demirdöküm Kombi servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F06 ARIZA KODU TESİSAT DEVRESİ DÖNÜŞ SENSÖR ARIZASI
Kalorifer tesisatı dönüş sensöründe bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Sensör kablolarında kopukluk veya nemlenme olabilir, sensör arızalı olabilir.

F07 ARIZA KODU GAZ VALFİ BESLEME SORUNU
Cihazın ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Gaz valfi beslemesinde veya gaz valfinde arıza olabilir. Cihaza resetleme işlemi uygulanmalı sorun halen devam ediyor ise net teşhis ve çözümler için servisi aramalısınız.

F08 ARIZA KODU TESİSAT DEVRESİ GİDİŞ SENSÖR ARIZASI
Kalorifer suyu gidiş sensöründe bir problem olduğunu belirten arıza kodudur. Sensör kablolarında kopukluk veya nemlenme olabilir. Sensörün değişmesi gerekebilir.

F10 ARIZA KODU TESİSAT DEVRESİ SU BASINÇ SORUNU
Cihazın çalışması için gerekli olan 1,5 bar suyun 1 barın altına düştüğü zaman karşılanan arıza kodudur. Bu durumda Cihazın sağ alt kısmında bulunan doldurma musluğundan su takviyesi yaparak arızayı giderebilirsiniz. Cihazın suyu sürekli düşüyor ise oda ayrı bir arıza sebebidir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F11 ARIZA KODU SİRKÜLASYON SORUNU
Cihazın hararet yaptığını gösteren arıza kodudur. Bu durumda cihazın altında bulunan kalorifer vanalarının açık olduğunu ve evde en az 3 adet peteğin açık olduğunu kontrol edin sorun halen devam ediyor ise servis yardımı almalısınız.

F12 ARIZA KODU DÜŞÜK VOLTAJ SORUNU
Cihaza düşük voltaj geldiği zaman görülen arıza kodudur. Kombi regülatörü kullanılmadır. Elektronik kart arızalı veya kablo sisteminde bir sorun olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Demirdöküm kombi Servisi ile iletişime
geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.
kombici

  KOMBİ ARIZA DURUMUNDA KULLANICILARIN DİKKAT ETMESİ GEREKEN İŞLEMLER

Kombi cihazları markası ne olursa olsun özellikle kış mevsimlerinde yoğun çalışmadan dolayı çeşitli arızalar verebilmektedir. Arıza durumlarında kullanıcıların kombi üzerinde dikkat etmesi gereken bazı işlemler vardır. Öncelikle kombiniz arıza yaptığı zaman kombiye elektrik gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Kombi üzerinde herhangi bir ışık veya işaret görünmüyor ise kombini takılı olduğu prizde elektrik olduğunu kontrol etmelisiniz. Kombinin çalışması için gerekli olan su basıncının 1.5 değerinde olduğunu kontrol etmelisiniz. Eğer 1 barın altında ise kombi altında bulunan doldurma musluğundan takviye yaparak 1.5 değerine ayarlayabilirsiniz. Evde doğalgazın olduğunu kontrol etmelisiniz. Bunu’da evde bulunan ocakta gaz olup olmadığına bakarak yapabilirsiniz. Ocakta gaz var fakat kombi yine çalışmıyor ise kombi altında bulunan sarı başlıklı gaz vanasının açık konumda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu tür işlemleri kullanıcıların yapabilmesi mümkündür. Arıza durumlarında öncelikle kombi üzerinde kontrol etmeniz gereken işlemleri kontrol etmeden eve servis çağrılması son derece yanlıştır.
Kötü niyetli servislere denk gelme sonucu bu tür küçük arızalar yüzünden yüksek maliyetler ödeyebilirsiniz. Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza durumlarında ne yapmanız gerektiği hakkında gerekli bilgiyi alabilir. Servis kaydı oluşturarak bir kaç içerisinde arıza işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

YILLIK KOMBİ BAKIM İŞLEMİNDE YAPILMASI GEREKENLER

_Kombi Çalıştırılarak herhangi bir arızanın olup olmadığı ve rutin kontrolleri yapılmalıdır.
_Kalorifer tesisatı içerisinde bulunan suyun genellikle banyoda bulunan tahliye vanasından tahliyesi yapılmalıdır.
_Genleşme tankı basınç değeri ölçülür düşük ise kompresör yardımı ile 1 bar değerinde tanka hava takviyesi yapılır.
_Kalorifer tesisatı dönüş borusu üzerinde bulunan filtresi ve şebeke suyu giriş filtresi sökülerek temizliği yapılır.
_Atık gaz sisteminin önemli parçası olan fan motoru sökülerek kimyasal ilaç yardımı ile temizliği yapılır.
_Brülör yani alev odası sökülerek yıkanır veya elektrik süpürgesi ile temizliği yapılır.
_Cihaz içerisinde bulunan toz vb. pislikler süpürge ile çekilerek temizliği yapılır.
_Kombiden sıcak su kullanımında su ısıtma haznesi yani plaka ejanjör sökülerek kireçler’den arındırılmalıdır.
_Cihaz toplanıp çalıştırılarak gaz ve çakmak ayarı yapılır.
_Kombi çalıştırılıp bütün kontrolleri yapılarak kullanıcıya gerekli bilgileri verip teslim edilir.

ankarakombiservisim

KALORİFER TESİSATI VE PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ

Demirdöküm Kombi Dikmen Servisi olarak kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemlerinizi’de profesyonel bir şekilde yüksek müşteri memnuniyeti ile gerçekleştirmekteyiz.
Kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemi kış mevsiminde yüksek talep gören yaz mevsiminde ise unutulan bir işlemdir. Yaz mevsiminde çalışmayıp sirkülasyon yapmayan suyun içerisinde çamurlaşma ve kireçlenme daha çabuk gerçekleşmektedir. Buda dolasıyla kış mevsiminde tesisatın zor çalışmasına sebep olarak peteklerin ısınmasında sorun göstermektedir.
Normal şartlarda petek temizleme işlemi 4 ile 5 yıl arasında yapılması gereken bir işlemdir. Kullanıcılar olarak kış aylarında yüksek doğalgaz faturaları ödememek ve harcanan sarfiyata karşılık yeterli ısıyı karşılamak için düzenli olarak 4 ile 5 yıl arasında profesyonel bir şekilde kalorifer tesisatı petek temizleme işlemini yaptırmanız son derece önemlidir.
Demirdöküm Dikmen Servisi firmamız ile iletişime geçerek petek temizliği kampanyalarımız ve petek temizleme işleminin ne şekilde gerçekleştirildiği hakkında uzman ekibimizden bilgi alabilir. Servis kaydı oluşturarak petek temizleme işlemlerinizi en kısa zamanda gerçekleştirebilirsiniz.
4c80d272-53cd-45aa-8cd1-8e358d6e505184e3b7d0-8474-49fb-b6f5-9a5ef92e8b9d
DEMİRDÖKÜM KOMBİ ATÖLYE BAKIM İŞLEMLERİ 

Demirdöküm kombi modelleri de birçok markada olduğu gibi kombi periyodik bakım ve zamanı geldiğinde atölye bakım ihtiyacı duymaktadır. Periyodik bakım işlemi her yıl yapılması gereken bir işlemdir. Kombinin yakıt tasarrufunda bulunmasını sağlamak, kombinin daha verimli çalışmasını sağlamak ve gerekli olan parçaların ömrünü uzatmak gibi çeşitli faydaları bulunmaktadır. Fakat kombi atölye bakımı periyodik bakımdan farklı bir şekilde gerçekleşmektedir. ve kullanıcının evinde yapılması mümkün olmayan işlemdir.

Kombi atölye bakım işlemi ortalama kombi cihazlarında 5 ile 8 yıl arasında yapılması gereken bir işlemdir. ve buna servis ekiplerimizin karar vermesi gerekmektedir. Kombi atölye bakımında öncelikle kombinizi 3 veya 4 gün gibi bir süreliğine kombinin atölye işlemi göreceğine dair servis makbuzu vererek kullanıcıdan teslim almaktayız. Daha sonra kombiyi atölyemize getirerek Dikmen Demirdöküm Servisi olarak gerçekleştirmekteyiz.

Atölyemizde kombi cihazı komple parçalar halinde birbirinden ayrılmaktadır. Fan motoru rulman değişimi, 3 yollu vana revizyon ve tamir takımı değişimi, sıcak su ve kalorifer sensör değişimi, prostad değişimi elektronik kart bakım işlemi. plaka ejanjör temizliği, ana ejanjör temizliği, boru hatlarının temizliği, sirkülasyon pompa revizyonu gibi birçok işlem yapılmaktadır. Kombi tekrar toparlanarak ilk günkü gibi sıfır ayarına getirilip atölyemizde 1 gün testte kalmaktadır. Daha sonra kullanıcıya montajı yapılarak ve 2 yıl boyunca kombinin bütün sorunlarına karşı garanti belgesi vererek kullanıcıya teslim edilmelidir. Kombi atölye bakımı hakkında gerekli bilgi ve yapılması gereken işlemler hakkında Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
IMG20201210194741IMG20201211123639

Demirdöküm kombi modelleri ‘de diğer kombi modelleri gibi çeşitli arızalar vermektedir. Bunların başında ise elektronik kart arızası gelmektedir. Kısaca buna kombinin beyni diye ‘de tabir edebiliriz. Kombi elektronik kartı kombinin içerisinde bulunan her bir parçadan komut alma ve komut verme işleminde kombinin en ana parçası olarak bilinmektedir. Elektronik kart arıza durumlarında kartın komple yenisi ile değişmesi maalesef yüksek maliyetler çıkarmaktadır.
Dikmen Demirdöküm Servisi olarak elektronik kart arıza durumlarında elektronik kartınızı garantili bir şekilde firmamıza tamir ettirmeniz mümkündür. Yanma, donma, ıslanma gibi sebepler dışında elektronik kartlarınızı uygun maliyet ve 1 yıl garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Elektronik kart arıza tespiti ve fiyatları hakkında firmamıza ulaşarak gerekli bilgiyi uzman ekimiz tarafından almanız mümkündür.
.trashed-1617904881-IMG20210119114159

 

Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi, Ankara Dikmen Demirdöküm Kombi Servisi, Dikmen Demirdöküm Servisi, Ankara Dikmen Demirdöküm Servisi, Dikmen Demirdöküm Kombi Tamiri, Ankara Dikmen Demirdöküm Kombi Tamiri, Dikmen Demirdöküm Kombi Tamircisi, Demirdöküm Neva Arıza Kodları, Demirdöküm Dikmen Servisi, Demirdöküm Kombi Dikmen Servisi, Dikmen Demirdöküm Servisleri, Demirdöküm Kombi Arıza Kodları, Dikmen Petek Temizleme