Dikmen Baymak Kombi Servisi


Dikmen Baymak Kombi Servisi 
olarak Baymak kombi ve şofben modellerinin tamir bakım işlemlerinde 2005 yılından bu güne baymak teknik servisi faaliyeti göstermekteyiz. Baymak kombi cihazları hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahip olan uzman kadromuz ile servis taleplerinizi aynı gün içerisinde Dikmen Baymak Servisi veya Dikmen Baymak Kombi Servisi firmamızdan olumlu sonuçlar doğrultusunda garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Son yıllarda kombi servis işlemleri ile uğraşan şahıs veya firmaların yüksek oranda arttığını gözlemledik. Duyum ve edindiğimiz bilgilere göre bir çok kullanıcının kötü niyetli ve bilinçsiz şahıslar tarafından mağdur olduğunu fark ettik bu sebepten dolayı ne yazık ‘ki tüketicilerin servis işlemleri ile uğraşan firmalara güveni yüksek oranda azalmıştır. Kullanmakta olduğunuz kombi ve şofben cihazlarının tamir ve bakım işlemlerini uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini hepimiz bilmekteyiz.
Tüketicilerin bu konu hakkında yapması gerekenler ise kombi servis taleplerinde ev veya iş yerine çağıracağı şahıs veya firmaları iyi bir şekilde araştırmak veya tavsiye üzerinden çağırmak büyük önem taşımaktadır ve yüksek maliyetler çıkartarak arıza işlemi yapmaya çalışan kişilere itimat etmeyerek işlem yaptırmadan önce değişmesi gereken parçanın fiyatını araştırarak ona göre işlemi gerçekleştirmektir. Dikmen Baymak Kombi servisi veya Dikmen Baymak Servisi firmamız ile iletişime geçerek kombi parça fiyatları hakkında bilgi alabilir servis taleplerinizi aynı gün içerisinde garantili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dikmen Baymak Kombi servisi firmamızda baymak marka kombi modellerinin çoğu orijinal veya revizyonlu firmamızda mevcut olup servis esnasında hiçbir şekilde vakit kaybı olmadan parça değişimi firmamızın bünyesi altında 1 yıl garantili olarak sağlanmaktadır. 1 yıl boyunca değişim veya tamir olmuş parçalar ile alakalı sorunlarda  Dikmen Baymak Servisi hiçbir şekilde parça ücreti veya servis ücreti talep etmeden parça değişimi sağlanmaktadır.
0a498550-f91f-456d-aeaf-871dc7d2260b

PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ ESNASINDA YAPILMASI GEREKENLER

Baymak Kombi Dikmen Servisi olarak kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemlerinizi tam teşhisatlı ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Petek temizleme işlemi kış mevsiminde daha fazla bir oranda talep görmektedir. Fakat kalorifer tesisatı içerisinde oluşan balçık, kireç, Çamurlaşma yaz mevsiminde tesisatın devirdaim yapmadığından dolayı daha fazla oluşmaktadır. Kullanıcılar olarak sizlere tavsiyemiz petek temizleme işlemlerinizi yaz  mevsimi bitmeden yaptırmak kış mevsimine daha konforlu ve rahat girmenize sebep olacaktır.
Kalorifer tesisatı içerisinde bulunan suda çamurlaşma vb. pislikler oluşmaktadır. Bu sebepten dolayı suyun devirdaim yapması zorlaşarak peteklerde ısı kaybı oluşmaktadır. Aynı zamanda doğalgaz faturalarında yüksek oranda artışlar görünmektedir. Bu tür sorunlar peteklerin profesyonel bir şekilde temizlenmesi ile çözülebilmektedir.
Kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemi profesyonel petek temizleme makinesi ve kimyasal ilaç yardımı ile yapılmalıdır. Petek temizleme işlemi dairenin banyosunda bulunan peteğe makinenin bağlanması ile gerçekleşen bir işlem değildir. Bu tür yapılan işlemlerde verimli sonuçlar alınamaz.
Dikmen Baymak Servisi olarak petek temizleme işlemi makinenin kombi altından kalorifer gidiş ve dönüş borularına bağlanarak kombi ile tesisatın birbirinden ilişkisini ayırmakla başlar. ve daha sonra makinenin içerisine gerekli olan su ve kimyasal ilaç takviyesi yapılmalıdır. Daire içerisinde bulunan bütün petek vanaları kapatılarak tek bir peteğin vanaları açık bırakmalıdır. ve o petek üzerinden yıkama işlemine başlanmalıdır. Yaklaşık 15 dakika makine tek peteğin yıkamasını yapar ve o peteğin içerisindeki kirli suyun temiz su eklenerek tahliyesi yapılır. Bu işlem sırayla bütün peteklerde tek tek uygulanmalıdır. ve ortalama 2 ile 3 saat arasında gerçekleşen bir işlemdir.
Petek temizleme işleminde kullanıcıların bu şekilde yapılmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Petek temizliği 80 tl 100 tl diye reklam yapan ve yarım saat içerisinde petek temizliği yapan firma veya şahıslardan uzak durması gerekmektedir. Dikmen Baymak Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek petek temizliği kampanyalarımız hakkında bilgi alabilir. Sorunlarınıza istediğiniz şekilde uzman kadromuz tarafından cevap alabilirsiniz.
47e-fcaa69f224f4
ankara komnbi servisi

Adsız

A01 ARIZA KODU CİHAZIN ATEŞLEMESİNDE SORUN OLDUĞUNU BELİRTEN ARIZA KODUDUR
Bu durumda öncelikle kullanıcılar evde doğalgaz olup olmadığını kombi altındaki doğalgaz vanasının açık konumda olup olmadığı kontrol etmelidir. Eğer bunlar mevcut ise cihaza 3 kez resetleme işlemi uygulanmalıdır. Sorun halen devam ediyor ise iyonize elektrotların’da, gaz grubunda, ana kartta sorun olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Baymak Kombi servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

A03 ARIZA KODU EMNİYET TERMOSTAT SORUNU ARIZA KODUDUR
Bu durumda kullanıcıların cihazı 3 kez resetlemekten başka yapabileceği bir işlem yoktur. Cihazda birden fazla parçada problem olabilir. Dikmen Baymak Kombi servisi ile iletişime geçmelisiniz.

E03 ARIZA KODU HAVA BASINÇ SORUNU ARIZA KODUDUR
Cihazda yanmadan dolayı oluşan atık gazın dış ortama atılmasında bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Cihazın baca bağlantısında bir problem olabilir. Bunun dışında hava prosestatı, fan motoru, elektronik kart gibi parçalarında problem olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Baymak Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

E05 ARIZA KODU KALORİFER SENSÖR ARIZASI
Cihazın kalorifer sistemi ısı sensöründe sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu sorunda cihaz sıcak su konumu ve kalorifer konumunda çalışmaz sensör arızalı, kablolarında nemlenme veya kopukluk olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Baymak Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

maxresdefault

E06 ARIZA KODU SICAK SENSÖR ARIZASI
Kullanım suyu sıcaklık derecesini ölçen sensörün arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda sıcak suyu verimli alamayabilir veya cihaz hiç devreye girmeyebilir. Ntc sensör arızalı, kablolarında kopukluk veya nemlenme olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Baymak Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

E10 ARIZA KODU DÜŞÜK BASINÇ ARIZASI
Cihazın çalışması için gerekli olan su basıncının 1.0 bar altında olduğu zaman karşılaşılan arıza kodudur. Bu durumda cihazın alt kısmında bulunan mavi başlıklı doldurma musluğundan 1.5 değerinde su takviyesi yaparak sorunu giderebilirsiniz. Bu arıza ile sürekli karşılaşırsanız yani cihazın suyu sürekli düşüyor ise genleşme tankı havasında eksilme veya genleşme tankı arızalı olabilir. Net teşhis ne çözümler için Dikmen Baymak Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

E26 ARIZA KODU AŞIRI ISINMA ARIZASI
Cihazın içerisinde bulunan suyun aşırı ısınmasından dolayı emniyet limitinin devreye girerek cihazı emniyete alması sonucu karşılaşılan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcıların cihaz altında bulunan kalorifer vanalarının açık olduğunu kontrol etmeli evde en az 3 adet peteğin açık olduğunu kontrol etmelidir. Bunlar mevcut ise sirkülasyon pompasında, üç yollu vanada arıza olabilir. Kalorifer tesisatında tıkanıklık veya filtrede tıkanıklık olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Baymak kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.
baymak

DOĞALGAZ TASARRUFU VE ISI KAYBINI ÖNLEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Dairede mantolama ve izolasyon sisteminin düzgün olması, Kapı ve pencerelerin dış ortamdan hava almaması Kombide oda termostatı kullanılmalı, Peteklerde termostatik vana kullanılmalı, kombi bakımının yılda bir defa düzenli olarak bakımı yapılmalı, Kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemi düzenli olarak 4 yılda bir defa yapılmalı, Kombi kısa süreli evde olmama durumunda kapatılamamalı kısık derecede açık bırakılmalı, Sıcak su kullanım esnasında suyun derecesini çeşmeden değil ‘de kombiden yapılmalıdır.
Doğalgaz tasarrufunda bulunmak ve ısı kaybını mümkün olduğu kadar azaltmak için yukarıda yazılan maddelerin mümkün olduğu kadar kullanıcıların yapması 30 % ye kadar doğalgaz tasarrufu sağlamaktadır. Bu tür bilgiler ve sormak istediğiniz konular için Dikmen Baymak Servisi veya Dikmen Baymak Kombi Servisi firmamızı arayarak uzman ekibimizden yardım alabilir. Servis işlemlerinizi bir kaç saat gerçekleştirebilirsiniz.
ba7a79aa-1f72-40e0-9a9b-c818fa628dc798dece60-271a-4c29-99f9-26a2bc82fbce

KOMBİ BAKIM ESNASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

_Bakım işlemine başlamadan önce cihaz çalıştırılarak bütün kontrolleri yapılmalıdır.
_Kalorifer tesisatı içerinde bulunan suyun tahliyesi yapılmalıdır.
_Genleşme tankı basınç değeri ölçülmelidir. Eksik ise 1.05 değerinde hava takviyesi yapılmalıdır.
_Kalorifer tesisatı dönüş borusu üzerinde bulunan filtrenin temizliği yapılmalıdır.
_Fan motoru sökülerek kimyasal ilaç yardımı ile temizlenmelidir.
_Brülör sökülerek su yardımı ile yıkanmalıdır.
_Plaka eşanjör sökülerek kireçten arındırılmalıdır.
_Cihaz toplanıp çalıştırılarak gaz ve çakmak ayarı yapılmalıdır.
_Kullanıcıya cihaz hakkında gerekli bilgileri vererek cihaz teslim edilmelidir.

Kombi cihazlı birçok marka ve model ile sıcak su ve ısınma ihtiyaçlarında en yaygın olarak kullanılan birer teknoloji harikalarıdır. Kombi cihazları 3 farklı model seçeneği ile günümüzde faaliyet göstermektedir. Bacalı tip kombiler, hermetik kombiler ve yoğuşmalı kombilerdir.

Bacalı Tip Kombiler _Kombi cihazlarının ilk faaliyete geçtiği zaman üretimine geçilen kombi modelleridir. Hermetik kombilerin aksine baca çıkışı dışarı değil ‘de normal daire bacasına bağlanarak kullanılan cihazlardır. Fakat günümüzde birçok zehirlenme olayı ile karşımıza çıkan bacalı kombilerin üretimi durmuştur ve kullanımı yasak hale gelmiştir.

Hermetik Tip Kombiler_ Bacalı tip kombilerin yerini alarak daha yaygın bir şekilde kullanımına sahip olan kombi cihazlarıdır. Bacalı tip kombilerin aksine atık gaz sistemi direk olarak dışarıya verilen ve birçok güvenlik sistemine sahip kombi modelleridir. İlerleyen teknoloji ve yakıt tasarrufu açısından günümüzde hermetik kombilerin üretimi durarak yerini yoğuşmalı tip kombiler almıştır.

Yoğuşmalı Tip Kombiler_2019 yılının ortalarında hermetik tip kombilerin üretimi durdurularak yerini yoğuşmalı tip kombilere bırakmıştır. Yoğuşmalı kombi modellerinin kullanımdaki en büyük amaç yakıt tasarrufunda bulunmaktır. Yoğuşmalı kombi modelleri farklı çalışma sistemine sahip olarak yakıt tasarrufu yapmaktadır. Çalışma prensibi ise dış ortama yollanan atık gazın ısısından tekrar faydalanarak atık gazı dışarıya yollamasıdır. Buda ısı faydalanması sebebi ile doğal olarak daha az yakıt sarfiyatı yapmamıza neden olmaktadır.
IMG20201211123635IMG20201210194738

Dikmen Baymak Servisi olarak baymak 2. el kombi modelleri firmamızda mevcut olup 2. el kombi montaj işlemlerini ‘de gerçekleştirmekteyiz. Günümüzde sıfır kombi modelleri bazı kullanıcıların bütçesine uygun olmadığı için kullanıcılar 2.el garantili kombi arayış içinde bulunmaktadır.
Yaş olarak eski durumda olmalarına rağmen günümüzde sağlıklı bir şekilde faaliyet gösteren baymak kombi modelleri bulunmaktadır. Siz kullanıcıların istekleri doğrultusunda komple revizyon edilmiş neredeyse sıfır haline getirilmiş baymak kombi modelleri Dikmen Baymak Servisi firmamızda mevcut olmaktadır. Dilediğiniz zaman uygun fiyat seçenekleri ve 2 yıl garantili bir şekilde kullanıcılara montaj işlemini sağlamaktayız. 2. el kombi seçeneklerimiz yetkili servis uygunluk belgesine uygundur. Proje işlemlerinde herhangi bir problem söz konusu bile değildir.

 

Dikmen Baymak Kombi Servisi, Ankara Dikmen Baymak Kombi Servisi, Dikmen Baymak Servisi, Ankara Dikmen Baymak Servisi, Dikmen Baymak Kombi Tamiri, Ankara Dikmen Baymak Kombi Tamiri, Dikmen Baymak Kombi Tamircisi, Baymak Eco 5 Arıza Kodları, Baymak Kombi Arıza Kodları, Baymak Kombi Dikmen Servisi, Baymak Dikmen Servisi, Dikmen Baymak Kombi Servisleri, Dikmen Petek Temizleme