Dikmen Ariston Kombi Servisi

Dikmen Ariston Kombi Servisi 15 yılı aşan köklü bir firma olarak ariston kombi teknik servis faaliyeti göstermektedir. Ariston kombi cihazları hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahip olan uzman kadromuz ile kombi servis taleplerinizi aynı gün içerisinde sorunsuz ve garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
Dikmen Ariston Kombi servisi firmamız ile 7 gün 24 saat iletişime geçerek kombi arıza taleplerinizi gerçekleştirebilir, kombi arıza durumlarında neler yapmanız gerektiği hakkında uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz.

ANA-SAYFA-03-480x150

Dikmen Ariston Kombi Servisi altında gerçekleşen arıza işlemleri 1 yıl garantili olup 1 yıl içerisinde oluşabilecek herhangi bir sorunda değişim olmuş parçalar hiçbir şekilde servis ücreti veya parça ücreti talep etmeden değişimi yapılmaktadır. Servis araçlarımızda gerekli olan yedek parçaların çoğu mevcut olup servis esnasında herhangi bir vakit kaybı ve problem olmadan servis işlemlerinizi Ariston Kombi Dikmen Servisi olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
Dikmen Ariston Kombi Servisi firmamızda ariston kombi modellerinin çoğu yedek parçası servis aracımızda mevcut olmaktadır. Kullanıcıların isteklerine göre orijinal yedek parça, revizyonlu yedek parça, çıkma yedek parça, yerli yedek parça kullanmaktayız. Saydığımız yedek parçalar farklı fiyatlar olduğundan dolayı kullanıcılara parçalar hakkında gerekli bilgi vererek istekleri doğrultusunda bütçelerine göre imkanlar sunmaktayız.

Kombi cihazları çeşitli marka ve bir çok model seçeneği ile soğuk kış günlerini daha sıcak ve konforlu bir şekilde yaşamamızda en çok tercih edilen ısıtıcı cihazlarıdır. Isınma ihtiyaçlarımızın yanı sıra sıcak su ihtiyacımızda aynı anda karşılayabilen birer teknoloji harikalarıdır. Tabi bu cihazların kış dönemlerinde yoğun çalışma sebebinden dolayı arıza verme olasılığında maalesef yüksektir.
Kullanıcılar olarak kısmen bu durumun önüne geçmek mümkün olabilir. Bunun başında ise kombilerin yıllık bakım işlemlerini düzenli olarak profesyonel kişiler tarafından yaptırılmak gelir. Bakım işleminin başlıca sebebi cihazın çalışma esnasında önemli görevleri olan parçaların sökülerek düzgün bir şekilde temizliği yapılmasıdır. Bu işlemde bozulacak olan parça veya parçaların ömrünü uzatarak uzun yıllar kullanmanızı sağlamaktadır.
Dikmen Ariston Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek kombi periyodik bakım ve kombi atölye bakımı kampanyalarımız hakkında gerekli bilgileri alabilir. Bakım işlemi esnasında neler yapılması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

  KOMBİ PERİYODİK BAKIM ESNASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER;

_Bakım işlemine başlamadan önce cihaz çalıştırılarak yazlık ve kışlık konumda kontrolleri yapılmalıdır.
_Cihazın çalışmasında herhangi bir problem yok ise cihaz kapatılarak banyodan su tahliyesi yapılmalıdır.
_Cihazın arka veya yan kısmında bulunan genleşme tankı basıncı kompresör yardımı ile ayarlanmalıdır.
Cihazın dönüş tesisatı üzerinde bulunan filtrenin temizliği yapılmalıdır.
_Atık gaz sisteminde önemli görevi olan fan motoru sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Alevi oluştuğu kısım yani brülör sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Cihaz içerisinde bulunan toz vb. pislikler elektrik süpürgesi yardımı ile temizlenmelidir.
_Son olarak cihaz toplanıp çalıştırılıp çakmak ve gaz ayarı yapılarak bütün kontrollerini yaptıktan sonra kullanıcıya gerekli bilgi verilerek teslim edilmelidir.
ARİSTON

KOMBİ ATÖLYE BAKIMINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

Ariston Kombi Dikmen Servisi olarak kombi periyodik bakım harici atölye bakımı hizmetini’de kombi kullanıcılarına özenli bir şekilde sunmaktayız. Kombi atölye bakım işlemi öncelikle uzman ekimizin kombiyi keşif yapmasıyla başlar. Bunun nedeni ise atölye bakımı yapılacak kombinin ne durumda olduğuna kontrol etmektir. Aşırı derece eski bakım yapılsa bile ilerleyen zamanlarda problem yaşatacak kombi modellerine atölye bakı yapmayı Ariston Dikmen Servisi olarak uygun görememekteyiz.
Ariston Kombi Dikmen Servisi olarak atölye bakımı yapılacak olan kombiyi yerinden sökerek 3 veya 4 gün gibi kısa süreliğine atölyemize getirmekteyiz. Bakıma alınan kombi komple parçalar haline ayrılarak üzerinde ilerleyen zamanlarda problem yaşatacak parçalar orijinal parçaları ile değişmektedir. Revizyon görmesi gereken parçalar ise bilinçli bir şekilde revize edilerek kombi baştan aşaya düzgün bir şekilde toplanmaktadır.
Belki 10 yılı aşkın zamandır kullandığınız kombiniz neredeyse ilk günkü gibi sıfır haline getirilerek bütün testleri yapıldıktan sonra 2 yıl garantili bir şekilde tekrar kullanıcıya montajı yapılmalıdır. Dikmen Ariston Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek kombi atölye bakımı hakkında gerekli bilgiyi uzman ekibimizden alıp servis kaydı oluşturarak atölye bakımı işlemlerinizi en kısa zamanda gerçekleştirebilirsiniz.
0a498550-f91f-456d-aeaf-871dc7d2260b
genus

 ARİSTON CARES PREMİUM 24 ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜ MLERİ

101 Arıza Kodu Aşırı Isınma Problemi
Cihazda maksimum sıcaklığın üzerinde sıcaklık olduğu zaman karşılanan arıza kodudur. kullanıcıların yapması gereken ise cihazın su basıncını kontrol etmek eksik ise su takviyesi yapmaktır. Sorun halen devama ediyor ise cihaza 3 kez resetleme işlemi uygulanmalıdır. Sorun düzelmez ise Dikmen ariston Kombi Servisi Firmamız ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

103_104_105_106_107_108 Arıza Kodu = Yetersiz dolaşım sorunudur
Cihazın ekranında görülen bu tür arıza kodları cihazın yetersiz dolaşım yaptığı zaman karşılanan arıza kodlarıdır. Kullanıcıların bu arızalar ile herhangi biriyle karşılaşma durumunda yapmadı gereken cihazda cihazın su basıncını kontrol etmek düşük ise 1,5 değerinde su takviyesi yapmaktır. ve cihaza 3 kez resetleme işlemi uygulanmalıdır. Sorun halen devam ediyor ise servis yardımı alınmalıdır. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, sirkülasyon pompası arızalı olabilir, 3 yollu vana takılı kalmış veya arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Ariston Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

305_306_307 Arıza Kodu = Elektronik kart sorunu
Genelde sıklıkla karşılanmayan arıza kodlarıdır. Kullanıcı olarak yapılması gereken bir işlem yoktur. Teknik servis yardımı alınmalıdır.

501 Arıza Kodu = Ateşleme sorunu
Cihazın ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak dairede gaz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Dairede gaz var fakat kombi aynı arızayı veriyor ise kombi altında bulunan sarı başlıklı gaz vanasının açık konumda olduğunu kontrol ediniz. Bunlar mevcut ise cihazın az gaz valfinde veya elektronik kartında arıza olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Ariston Kombi Servisi firmamız iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

KALORİFER TESİSATI VE PETEK TEMİZLEME İŞLEMLERİMİZ
47e-fcaa69f224f4

Dikmen Ariston Servisi olarak kombi bakım ve arıza  işlemlerinden hariç petek temizleme faaliyeti göstererek ısınmayan veya yarım ısınan peteklere kesin çözümler sunmaktayız. Kalorifer tesisatı ve petek temizleme işleminin düzgün ve profesyonel bir şekilde yapıldığı taktirde bir çok faydası bulunmaktadır. bunların başında dairemizdeki ısı kaybını mümkün olduğu kadar minimum seviyeye düşürmek ve mümkün olduğu kadar yakıt tasarrufunda bulunmak gelir.
Profesyonel Şekilde yapılan petek temizle işleminde kullanılan kimyasal ilaç ve makinenin de profesyonel olması son derece önemlidir. Petek temizleme işleminin yine profesyonel şekilde yapılması dairede bulunan banyodan değil kombi altın bulunan tesisata makinenin bağlanması ile gerçekleşmektedir. Buradaki maksat kombi ve tesisatın birbirinden bağlantısını keserek kombiye kimyasal ilaç bulaştırmamak ve boşaltım esnasında pisliklerin kombiye bulaştırmamaktır. Aksi taktirde çözülmesi çok zor olan sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemi kısa sürede yapılıp gerçekleşen bir işlem değildir. Minimum 2 saat maksimum 2,5 saat süren bir işlemdir. petek temizleme kampanyalarımız ve ne şekilde yapıldığı hakkında bilgi almak için Dikmen Ariston Servisi firmamız ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilir. Servis kaydı oluşturarak petek temizleme işlemleriniz için randevu alabilirsiniz.

kombi tamiri

ARİSTON KOMBİ MODELLERİNDE ELEKTRONİK KART AIZASI

Ariston kombi modelleri ‘de diğer diğer kombi modelleri gibi elektronik kart arızası yani kombinin beyni diyede adlandırdığımız parçanın çeşitli arızalar vermesiyle gerçekleşmektedir. Elektronik kart arızası tek bir sebepten dolayı gerçekleşmektedir. Çeşitli arızalar vererek kombinin hiçbir şekilde çalışmamasına sebep olmaktadır. Bu tür arıza durumlarını kullanıcılar olarak tahmin etmeniz mümkün değildir. Uzman servisler tarafından yardım alarak kart arızasının hangi sebeplerden dolayı kaynaklandığını ve ne tür bir arıza verdiğini anlamanız mümkündür.

Fakat günümüzde kötü niyetli ve kombi kullanıcılarını sadece para olarak gören bazı kombi servisleri vardır. Buda elektronik kart arıza durumlarında kullanıcıların haddinden fazla bu tür servislere ücret ödemelerine sebep olmaktadır. Kombi elektronik kart arızalarının uygun fiyatlara tamir edilmesi günümüzün teknolojisi ile mümkündür. Elektronik kart arıza durumlarında Dikmen Ariston Kombi Servisi ile iletişime geçerek yüksek maliyetler ödemeden  yıl garantili olacak şekilde kart arızalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
.trashed-1617904881-IMG20210119114159

Dikmen Ariston Kombi Servisi, Ankara Dikmen Ariston Kombi Servisi, Dikmen Ariston Servisi, Ankara Dikmen Ariston Servisi, Dikmen Ariston Kombi Tamiri, Ankara Dikmen Ariston Kombi Tamiri, Dikmen Ariston Kombi Tamircisi, Ariston Cares Premium Arıza Kodları, Ariston Dikmen Servisi, Ariston Kombi Dikmen Servisi, Dikmen Petek Temizliği