Dikmen Ariston Kombi Servisi


Dikmen Ariston Kombi Servisi 15 yılı aşan köklü bir firma olarak ariston kombi teknik servis faaliyeti göstermektedir. Ariston kombi cihazları hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahip olan uzman kadromuz ile kombi servis taleplerinizi aynı gün içerisinde sorunsuz ve garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
Dikmen Ariston Kombi servisi firmamız ile 7 gün 24 saat iletişime geçerek kombi arıza taleplerinizi gerçekleştirebilir, kombi hakkında bilmeniz gerekenler veya yapmanız gerekenler hakkında gerekli bilgiyi uzman servis elamanlarından öğrenebilirsiniz.
ANA-SAYFA-03-480x150
Kombi cihazları çeşitli marka ve bir çok model seçeneği ile soğuk kış günlerini daha sıcak ve konforlu bir şekilde yaşamamızda en çok tercih edilen ısıtıcı cihazlarıdır. Isınma ihtiyaçlarımızın yanı sıra sıcak su ihtiyacımızda aynı anda karşılayabilen birer teknoloji harikalarıdır. Tabi bu cihazların kış dönemlerinde yoğun çalışma sebebinden dolayı arıza verme olasılığında maalesef yüksektir. Kullanıcılar olarak kısmen bu durumun önüne geçmek mümkün olabilir. Bunun başında ise kombilerin yıllık bakım işlemlerini düzenli olarak profesyonel kişiler tarafından yaptırılmak gelir. Bakım işleminin başlıca sebebi cihazın çalışma esnasında önemli görevleri olan parçaların sökülerek düzgün bir şekilde temizliği yapılmasıdır. Bu işlemde bozulacak olan parça veya parçaların ömrünü uzatarak uzun yıllar kullanmanızı sağlamaktadır. Dikmen Ariston Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek kombi periyodik bakım ve kombi atölye bakımı kampanyalarımız hakkında gerekli bilgileri alabilir. Bakım işlemi esnasında neler yapılması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

  KOMBİ PERİYODİK BAKIM ESNASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER;

_Bakım işlemine başlamadan önce cihaz çalıştırılarak yazlık ve kışlık konumda kontrolleri yapılmalıdır.
_Cihazın çalışmasında herhangi bir problem yok ise cihaz kapatılarak banyodan su tahliyesi yapılmalıdır.
_Cihazın arka veya yan kısmında bulunan genleşme tankı basıncı kompresör yardımı ile ayarlanmalıdır.
Cihazın dönüş tesisatı üzerinde bulunan filtrenin temizliği yapılmalıdır.
_Atık gaz sisteminde önemli görevi olan fan motoru sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Alevi oluştuğu kısım yani brülör sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Cihaz içerisinde bulunan toz vb. pislikler elektrik süpürgesi yardımı ile temizlenmelidir.
_Son olarak cihaz toplanıp çalıştırılıp çakmak ve gaz ayarı yapılarak bütün kontrollerini yaptıktan sonra kullanıcıya gerekli bilgi verilerek teslim edilmelidir.
ARİSTON

                                  ARİSTON CARES PREMİUM 24 ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

101 Arıza Kodu Aşırı Isınma Problemi
Cihazda maksimum sıcaklığın üzerinde sıcaklık olduğu zaman karşılanan arıza kodudur. kullanıcıların yapması gereken ise cihazın su basıncını kontrol etmek eksik ise su takviyesi yapmaktır. Sorun halen devama ediyor ise cihaza 3 kez resetleme işlemi uygulanmalıdır. Sorun düzelmez ise Dikmen ariston Kombi Servisi Firmamız ile iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

103_104_105_106_107_108 Arıza Kodu = Yetersiz dolaşım sorunudur
Cihazın ekranında görülen bu tür arıza kodları cihazın yetersiz dolaşım yaptığı zaman karşılanan arıza kodlarıdır. Kullanıcıların bu arızalar ile herhangi biriyle karşılaşma durumunda yapmadı gereken cihazda cihazın su basıncını kontrol etmek düşük ise 1,5 değerinde su takviyesi yapmaktır. ve cihaza 3 kez resetleme işlemi uygulanmalıdır. Sorun halen devam ediyor ise servis yardımı alınmalıdır. Kalorifer filtresi tıkalı olabilir, tesisatta tıkanıklık olabilir, sirkülasyon pompası arızalı olabilir, 3 yollu vana takılı kalmış veya arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Ariston Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.
441
305_306_307 Arıza Kodu = Elektronik kart sorunu
Genelde sıklıkla karşılanmayan arıza kodlarıdır. Kullanıcı olarak yapılması gereken bir işlem yoktur. Teknik servis yardımı alınmalıdır.

501 Arıza Kodu = Ateşleme sorunu
Cihazın ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak dairede gaz olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Dairede gaz var fakat kombi aynı arızayı veriyor ise kombi altında bulunan sarı başlıklı gaz vanasının açık konumda olduğunu kontrol ediniz. Bunlar mevcut ise cihazın az gaz valfinde veya elektronik kartında arıza olabilir. Net teşhis ve çözümler için Dikmen Ariston Kombi Servisi firmamız iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Dikmen Ariston Kombi Servisi, Ankara Dikmen Ariston Kombi Servisi, Dikmen Ariston Servisi, Ankara Dikmen Ariston Servisi, Dikmen Ariston Kombi Tamiri, Ankara Dikmen Ariston Kombi Tamiri, Dikmen Ariston Kombi Tamircisi, Ariston Cares Premium Arıza Kodları, Ariston Dikmen Servisi, Ariston Kombi Dikmen Servisi