Dikmen Alarko Kombi Servisi

912 Görüntülenme    

Dikmen Alarko Kombi Servisi olarak alanında uzman personellerimiz ile arıza bakım işlemlerinizi en kısa süre ve minimum fiyat seçeneklerimiz ile garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
Dikmen Alarko Servisi olarak firmamızın bünyesi altında gerçekleşen servis işlemlerinde değişim veya tamir olmuş parçalar 1 yıl garantili olup 1 yıl içerisinde oluşabilecek herhangi bir problemde parça değişimi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Herhangi bir servis ücreti talep edilmemektedir. Dikmen Alarko Kombi Servisi veya Dikmen Alarko Servisi firmamızı arayarak garanti koşulları gerekli bilgiyi uzman ekibimiz tarafından alabilirsiniz.

Kaliteli kombi servis hizmeti almak her kullanıcının hakkıdır. Gözlemlerimize göre kullanıcılar sürekli olarak kaliteli ve güvenilir servis arama çabalarına girmişlerdir. Bunun tek sebebi ise günümüzde işini düzgün yapmayan, servis işlemlerinde gerektiğinden fazla kullanıcılardan ücret alan şahıslardır.
Kullanıcılar olarak servis taleplerinizi gerçekleştireceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Servis çağırmadan önce mümkün oldukça çağıracağınız firmamın araştırmasını yapmalısınız veya tavsiye üzerinden ev veya iş yerinize çağırarak servis işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Değişim veya tamir olmuş parçanın mutlaka servis makbuzunu almalısınız.

KOMBİLERİN GENLLİKLE VERDİĞİ ARIZA DURUMLARI VE ÇÖZÜMLERİ

_Kombinin Sürekli su basıncının düşmesi = Kombi markası ne olursa olsun belli bir zamandan kombilerde sürekli su basıncının düşmesi yaşanmaktadır. Eğer evimizde bulunan peteklerde veya kalorifer tesisatında gözle görülür bir kaçak yok ise bu durum kombiyle alakalı bir sorundur. Bütün kombilerde bulunan genleşme tankı dediğimiz tankın içerisinde bulunması gereken 1.0 bar değerinde olması gereken havanın eksilmesinden oluşan bir arızadır. Bu durumda kullanıcılar olarak sizlerin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis yardımı alarak genleşme tankı basınç ayarı yaptırmanız gerekmektedir.

_Kombi sıcak su konumunda çalışıyor fakat peteklerde çalışmıyor  = Bu tür durumlarda genellikle kombinin hararet yapmasından karşılaşmaktayız. Kombinin hararet yapması demek peteklerin ısınması için kominin devreye girmesi fakat ürettiği enerjiyi peteklere gönderememesi demektir. Bu durumda kullanıcılar olarak kombi altında bulunan kalorifer vanalarını ve petek vanalarını kontrol etmeniz gerekmedir. Diğer sebepler ise kalorifer filtresinin tıkalı olması, kombi sirkülasyon motorunun arızalı olması veya durması,3 yollu vananın arızalı olması veya takılı olması gibi sebepleri vardır.  Dikmen Alarko Servisi firmamızı arayarak teknik destek alabilirsiniz.

_Kombi kalorifer konumunda çalışıyor fakat sıcak su konumunda çalışmıyor = Bu durumda cihazın akış türübünü veya akış şarteli arızalı olabilir, sıcak su sensörü arızalı olabilir veya plaka eşanjör tıkalı olabilir. Kullanıcılar olarak sizlerin müdahale etmesi gerekecek bir işlem yoktur. Alarko Servisi Dikmen firmamızdan yardım alabilirsiniz.

_Kombi sıcak su kullanımında sürekli suyu soğutuyor = Bu durumda birden fazla arıza ile karşılaşmanız mümkündür. Bunun ilk sebebi plaka eşenjör dediğimiz parçanın yani sıcak su ihtiyacımızı karşılama görevini gören parçanın kireçler ve tortular sebebiyle tıkanmasından kaynaklanabilir. Bunun ise iki farklı çözümü vardır. İlk çözümü plaka ejanjörü kimyasal ilaç yardımı temizlemek ikinci sebebi ise temizlenmesinden sonuç alınmaz ise plaka eşanjörün değişmesindir. Sıcak su kullanımında suyun birden soğumasının ikinci sebebi ise cihazın temiz hava akışı ile olan bir problemdir. Buda cihazın atık gaz siteminin bir parçası olan hava prosestatı’nın arızalanması ile oluşan bir sorundur. Cihaz sıcak su kullanımında maksimum performans harcadığı için can güvenliği için tasarlanmış prosestadın arıza vermesinden kaynaklanmaktadır. Alarko Kombi Dikmen Servisi firmamızı arayarak sıcak su kesintisi hakkında gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

.trashed-1617637304-IMG20210111132413

DİKMEN ALARKO TEKNİK SERVİS DİKMEN ALARKO SERVİSİ SERVİS İŞLEMLERİ

Dikmen Alarko Servisi olarak kombi arıza, bakım, petek temizliği işlemleriniz ‘de servis talebinde bulunduğunuz zaman öncelikle kombi arıza durumlarında kullanıcılara telefondan yardım ederek basit arıza durumlarını kullanıcı yardımı ile çözmeye çalışıyoruz.
Bunlar kombi resetleme, kombinin su basıncını kontrol etme, kombinin sigortasını kontrol etme gibi kullanıcının yapabileceği basit işlemlerdir. Telefon yardımı ile çözülmeyecek herhangi bir arıza durumu var ise servis kaydı oluşturmaktayız. Sizlerin müsaitlik  durumuza göre veya bizlerin belirlediği kısa süreli vakit sürecinde arıza işlemlerinizi sorunsuz ve garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.  Dikmen Alarko Servisi veya Dikmen Alarko Kombi Servisi sonuçlarından servis talebi oluşturarak işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.

Dikmen Alarko Servisi olarak komi arıza durumlarında firmamızdan yaptığınız servis taleplerinde öncelikle adrese geldiğimiz zaman kombinizin ne tür arızalar verdiğini sizlerden öğrenerek kombinin rutin kontrollerini yapmaktayız. Oluşan arızası bulduktan sonra sizlere değişmesi veya tamir edilmesi gereken parça hakkında fiyat bilgisi vermekteyiz. Sizlerin onayını aldıktan sonra parça değişimi veya tamir işlemini gerçekleştirmekteyiz. Yapılan işlemin ney olduğu ve fiyatı yazan servis makbuzunu sizlere vermekteyiz.
Dikmen Alarko Servisi Firmamızda Alarko kombi modellerinin çoğu parçası mevcut olup servis esnasında herhangi bir zaman kaybına uğramadan işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Sizlerin Bütçesine göre parça fiyatlarında revizyonlu parça, sıfır parça, tamir edilmiş parça diye seçenekler sunmaktayız.
FİLTRE

Alarko carrier ‘in  1991 yılına dayanan doğalgazlı ısıtma sistemleri olarak bir geçmişi bulunmaktadır. Günümüzde sağlamlık ve ekonomik yapısından çoğu kombi kullanıcısın tercihi olarak günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Alarko kombi modelleri ‘de ne kadar sağlam ve dayanıklı olsa ‘da her kombi modeli bakım ihtiyacı duymaktadır.
Özellikle kış mevsimine girmeden önce kombi bakım işleminin yapılması kombinin sağlık açısından ve ekonomik bir şekilde kış mevsimini geçirmenizden son derece önemlidir. Kış mevsimine girmeden önce Dikmen Alarko Servisi  Alarko Dikmen Servisi firmamız ile iletişime geçerek bakım işlemleri hakkında gerekli bilgileri alıp servis kaydı oluşturabilirsiniz.
kombi tamiri

ALARKO KOMBİ BAKIM İŞLEMİNDE YAPILMASI GEREKENLKER

_Kombi bakım işlemine başlamadan önce kombi çalıştırılarak bütün rutin kontrolleri yapılmalıdır.
_Kalorifer tesisatı suyunun tahliyesi yapılarak genleşme tankı hava basınç ayarı 1 bar değerinde yapılmaktadır.
_Kombini alt kısmında bulunan kalorifer filtresi temizliği yapılmalıdır.
_Atık gaz sisteminin parçası olan fan motoru sökülerek kimyasal ilaç ile temizliği yapılmalıdır.
_Alev yanma sisteminde bulunan brülör sökülüp temizliği yapılmalıdır.
_Sıcak su ısıtma sisteminin bir parçası olan plaka eşenjör sökülerek kimyasal yardımı ile kireçlerden arındırılmalıdır.
_Cihazın genel tozları elektrik süpürgesi ile temizlenerek bez ile yapılmalıdır.
_Cihaz tekrar toparlanıp çalıştırılarak çakmak ve gaz ayarı yapılmalıdır.
_Cihazın bütün kontrolleri yapılıp kullanıcıya gerekli bilgi verilerek cihaz teslim edilmelidir.
591cd537-8921-432f-8c4c-bef803b9ebe915a41ce0-ee6a-46ed-b112-4049b08461d8

ALARKO SERENA  ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

E 01 ARIZA KODU = ATEŞLEME SORUNU

ÇÖZÜM _ Ateşleme sorunu cihazda alev oluşmadığını gösteren arıza kodudur. Bu Durumda kullanıcılar olarak cihazı resetleyebilir, evde doğalgaz olup olmadığını kontrol edebilir, gaz vanasının açık konumda olduğunu kontrol edebilir veya cihazın fişini çıkartıp ters takarak tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Yapılan bu işlemler sonuç vermiyor ise Alarko Dikmen Servisi yardımı almanız gerekebilir.

E 02 ARIZA  KODU = LİMİT TERMOSTAT SORUNU

ÇÖZÜM _ E 02 Arıza kodu cihazda gerektiğinden fazla sıcaklığın olduğunu belirten arıza kodudur. Öncelikle kombi altında bulunan vanalar ve petek vanalarının açık konumda olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Vanalar açık konumda fakat kombi yine aynı arızayı veriyor ise kalorifer tesisatı filtresi tıkalı olabilir, 3 yollu vana veya sirkülasyon pompası arızalı olabilir. Dikmen Alarko Servisi servis yardımı alınmalıdır.

H20 ARIZA KODU = DÜŞÜK BASINÇ SORUNU

ÇÖZÜM _ H 20 arıza kodu ile karşılaştığınız zaman öncelikle kombi altında bulunan Su basınç Göstergesini yani manometreyi kontrol etmeniz lazım gösterge eğer 1 bar altında ise doldurma musluğundan 1,5 değerinde su takviyesi yaparak arıza işlemini sonlandırabilirsiniz.

E 05  ARIZA KODU = KALORİFER NTC SENSÖR SORUNU

ÇÖZÜM _ Kalorifer tesisatı suyu içerinde bulunan suyun derece sıcaklığını ölçmesini yarayan Ntc Sensörün arızalandığını veya kablolarında oksitlenme olduğunu belirten arıza kodudur kullanıcılar olarak Dikmen Alarko Kombi Servisi yardımı alarak kısa sürede sorunu giderebilirsiniz.

E 06 ARIZA KODU = SICAK SU NTC SENSÖR SORUNU

ÇÖZÜM _ Kullanım suyu sıcaklığının derecesini ölçmeye yarayan  sıcak su Ntc sensörün  arızalandığını veya kablolarında oksitlenme olduğunu belirten arıza kodudur. Alarko Servisi Dikmen yardımı almalısınız.

E 14 ARIZA KODU = HAVA AKIŞ SORUNU 

ÇÖZÜM = Cihazın atık gaz sisteminde bir problem olduğunu belirten arıza kodudur. Kombinin bacası yerinden çıkmış olabilir, fan motoru arızalı olabilir veya temizlik isteyebilir, hava prosestat hortumlarında veya kendisinde problem olabilir, elektronik kart arızalı olabilir.
Dikmen Alarko Teknik Servisi firmamız ile  iletişime geçerek bu tür arıza durumlarında uzman ekibimizden gerekli bilgi ve ücretleri hakkında bilgi alıp servis kaydı oluşturarak işlemlerinizi kısa sürede çözebilirsiniz.

 

Dikmen Alarko Kombi Servisi, Dikmen Alarko Servisi, Ankara Dikmen Alarko Servisi, Dikmen Alarko Teknik Servis, Dikmen Alarko Kombi Tamiri, Dikmen Alarko Kombi Bakımı, Alarko Dikmen Servisi, Alarko Servisi Dikmen, Alarko Serena Arıza Kodları, Alarko Kombi Arıza Kodları, Dikmen Alarko Kombi Tamircisi