Demetevler Kombi Servisi

24.386 Görüntülenme    

Ankara Demetevler Kombi Servisi olarak bütün marka kombi cihazlarının tamir ve bakım işlemlerinde 2005 yılından bu güne kombi servisi firması olarak faaliyet göstermekteyiz. Uygun fiyat politikamız ve müşteri memnuniyeti ile Ankara Demetevler semtinde en üst düzeyde hizmet vermekteyiz. Kombi tamir ve bakım konusunda yeteri kadar alanında uzman kadromuz ile servis taleplerinizi aynı gün içerisinde olumlu sonuçlar doğrultusunda herhangi bir sıkıntıya ödün vermeden Demetevler Kombi Servisi olarak garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Adsız
Kombi servisi adı altında korsan şekilde servis hizmeti vermeye çalışan şahıslardan uzak durmanız gerekmektedir. Posta kutularına el ilanı vesaire reklam yapmak için dağıtılan kombi servisi numaralarını arayarak kombi cihazlarına işlem yaptırmanız can ve mal güvenliğiniz açısından son derece önemlidir. Uzman olmayan şahısların kombilere müdahale ederek yalan yanlış teşhisler koyup kullanıcıları dolandıran  bu tür şahıslar gözlem ve duyumlarımıza göre maalesef günümüzde yüksek oranda artmıştır. Kullanıcıların bu konuda yapması gereken servis taleplerinde ev veya iş yerinize çağıracağınız şahıs veya firmaları iyi bir şekilde araştırarak veya tavsiye üzerinden çağırması son derece önem taşımaktadır.
IMG20201210194741IMG20201211123639
Adsız
Öncelikle Demetevler Kombi Servisi firmamız ile servis talebi oluşturduğunuz zaman, bulunduğunuz konuma en yakın olan ekibimizi adresinize yönlendiriyoruz. Uzman ekibimiz cihazın ne tür arızada olduğunu gözlemleyerek arıza tespiti yapıp arızalı olan parçanın tamir olması gerektiğini veya değişmesi gerektiği hakkında gerekli bilgi ve fiyatını sizlerle paylaşıyor. Sizin isteğiniz doğrultusunda parça değişimi veya tamir işlemi gerçekleştiriliyor. Son olarak kombinin bütün kontrollerini yaparak kullanıcıya kombi hakkında gerekli olan bilgileri vererek parçanın 1 yıl garantili olduğuna dair servis makbuzu ile teslim ediliyor. Adsız
Kombiler günümüzde ısınma, sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için yaygın bir şekilde kullanım kapasitesine sahip olan cihazlardır. Özellikle kış mevsimine girmeden önce bakım yapılması konusunda gerek halk arasında, gerek televizyonlarda sürekli duyumlar alınmaktadır.
Bakım işleminin başlıca sebepleri cihazı uzun yıllar sorunsuz kullanmak, yakıt tasarrufu yapmak ve daha verimli çalışmasını sağlamaktır. Bakım olmayan kombi cihazlarında sürekli olarak arızalarla karşılaşmak, fazla doğalgaz tüketimi yapmak, yeteri kadar verim alamamak kaçınılmaz sonuçlardandır. Bakım esnasında kombi içerisinde önemli görevleri olan parçaların temizlenmesi parçaların ömrünü uzatmakta önemli bir yer kapsamaktadır. Gerekli ayarların yapılması sonucu daha verimli çalışması ve az yakıt tüketmesi açısından önem taşımaktadır.
Kombi bakım işlemi kombinin içerisinde bulunan toz vb. pisliklerin temizlenmesi ile gerçekleşen bir işlem değildir ve uzman kişilerin yapması son derece önem taşımaktadır. Demetevler Kombi Servisi ile iletişime geçerek bakım kampanyaları hakkında gerekli bilgileri alabilir. Servis kaydı oluşturarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Adsız
_Bakım işlemine başlamadan önce cihaz çalıştırılarak yazlık ve kışlık konumda rutin kontrolleri gözden geçirilmelidir.
_Cihaz kapatılarak kalorifer tesisatı içerisinde bulunan suyun tahliyesi genellikle banyoda bulunan tahliye vanasından yapılmalıdır.
_Tahliye vanası açık konumda kalmalı ve genleşme tankı basınç değeri ölçülerek düşük ise 1 bar değerinde hava takviyesi yapılmalıdır.
_Kalorifer tesisatı dönüş borusu üzerinde bulunan ve şebeke suyu giriş giriş filtrelerinin temizliği yapılmalıdır.
_Alev odası yani brülör sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Atık gazın dış ortama atılmasını sağlayan fan motoru sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Cihaz içerisinde bulunan toz vb. pisliklerin temizliği yapılmalıdır.
_Cihaz toplanıp çalıştırılarak gaz ayarı ve çakmak ayarı yapılmalıdır.
_Kullanıcıya kombi hakkında bilmesi gereken bilgileri vererek teslim edilmelidir.
591cd537-8921-432f-8c4c-bef803b9ebe9f97e4818-ed78-4bf7-9fb9-ba15ac965935
indir (2)
47e-fcaa69f224f4

Kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemleri bilir kişiler tarafından profesyonel bir şekilde yapıldığı taktirde bir çok faydası görülmektedir.  Bunun başında peteklerin verimli bir şekilde çalışarak ısı kaybını minimum seviyeye düşürmektir. Diğer bir sebep ise doğalgaz faturasını mümkün olduğu kadar az miktarlara düşürmektir. Peteklerin içerisinde ve tesisat içerisinde zamanla sıcak suyun devirdaim etmesi sonucu çamur benzeri pislikler, kireçler, tortular oluşmaktadır. Buda tesisatın zor çalışmasına kombinin gerektiğinden fazla enerji tüketmesine sebep olmaktadır. Kombinin kirli suyu devirdaim yapması zorlandığı için doğalgaz tüketimininde gerektiğinden fazla harcanması kaçınılmaz bir durumdur.
Sonuç olarak petek temizleme işlemleri düzenli olarak 4 yılda bir defa uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Bilinçsiz bir şekilde yapılan petek temizleme işlemlerinde beklenilen sonuçları alamayabilir. tesisat, petek ve kombi içerisinde dönüşü çok zor olan sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz.
Petek temizleme işlemi işlemi kış mevsiminde daha fazla talep görmektedir.Fakat yaz mevsiminde kalorifer tesisatı ve peteklerin içerisinde bulunan suyun devirdaim yapmadığından dolayı daha çabuk çamurlaşma ve kireçlenme olasılığı vardır. Bu sebepten dolayı kullanıcılara tavsiyemiz petek temizleme işlemlerini yaz mevsiminin sonunda kış mevsimine hazırlık olarak yaptırmaları daha sağlıklı ve daha faydalı olmaktadır.
Petek temizleme ve kombi bakımı kampanyalarımız hakkında bilgi almak için Demetevler Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek uzman kadromuzdan bilgi alabilir. Servis kaydı oluşturarak aynı gün içerisinde petek temizliği ve kombi bakımı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

PETEKLERİN VE TESİSATIN KİRLENDİĞİ NASIL ANLAŞILIR

Peteklerin üst kısımları ısınıyor alt kısımları az ısınıyor veya hiç ısınmıyor ise kombiyi yüksek derecede yakmanıza rağmen petekler çok ısınmıyor ise kombiye en uzak olan petekler hiç ısınmıyor ise kombi filtresi sürekli tıkanıyor ve kombi arızaya geçiyor ise tesisat tahliye vanası açıldığında çamur benzeri kahverengi su akıyor ise doğalgaz faturanız diğer kombi kullanan insanlara göre daha fazla geliyor ise kalorifer tesisatı ve petek temizleme zamanı geldiğini anlamanız gerekmektedir.

ANA-SAYFA-03-480x150
Demetevler Kombi Servisi olarak kombi cihazlarının elektronik kart arıza durumlarına kart tamir işlemi gerçekleştirmektedir. Bütün marka kombiler zamanla elektronik kart arızası vermektedir. Gerek daireye gelen yüksek voltajdan gerek zamanla kullanmaktan dolayı elektronik kartlar çeşitli arızalar vermektedir. Yüksek maliyetler ödeyerek kart değiştirme işlemlerine gerek kalmadan firmamız markası ne olursa olsun elektronik kart tamirini 1 yıl garantili bir şekilde gerçekleştirmektedir.
Firmamızdan ikinci el dilediğiniz marka kombi temin edebilirsiniz. Bütün ağır bakımları yapılmış komple revizyon görmüş ikinci el kombi satış ve montaj işlemlerimiz mevcuttur firmamıza taktırmış veya satın aldığınız ikinci el kombiler firmamız tarafından tamir ve bakım işlemlerinde olduğu gibi 1 yıl garantilidir.

SERVİS ÇAĞIRMADAN ÖCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kombi arıza durumda kullanıcıların dikkat etmesi ve kolayca yapabileceği bazı işlemler vardır. Kombi arıza durumunda servis çağırmadan önce kullanıcılar kombinin su basıncını kontrol etmelidir. Kombinin çalışması için gerekli lan su basıncı 1 bar altında olduğu zaman kombi arızaya geçer. Bu durumda cihazın alt kısmında bulunan doldurma musluğundan 1,5 değerinde su takviyesi yapılmalıdır. Doğalgaz olamama durumunda cihaz arıza geçer. Bu durumda öncelikle dairede doğalgaz olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunu ise ocak yakılarak kontrolünü yapmak ve kombi kombi altında bulunan doğalgaz vanasının açık olduğunu kontrol etmektir. Bunlar mevcut ise cihaza reset atarak arızayı giderebilirsiniz. Kombiye elektrik gelmediğini kontrol edilmedir. Kombinin ekran kısmında görüntü veya bir ışık görünmüyor ise kombiye elektrik gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunuda kombinin takılı olduğu prize başka bir elektronik malzeme takarak kontrol edebilirsiniz.
Sonuç olarak kombi arıza durumlarında servis talebinde bulunmadan önce kombide kontrol etmeniz gereken bazı işlemler bunlardan bu tür işlemleri kendiniz yaparak servis ücreti vermekten veya ufak sebeplerden dolayı yüksek maliyetler ödemekten kurtulabilirsiniz. Demetevler Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek bu tür ufak arızalar hakkında gerekli bilgileri alabilir. Servis kaydı oluşturabilirsiniz.

Demetevler Kombi Servisi olarak firmamızda dilediğiniz marka ve model 2. el kombi modelleri tam revizyonlu bir şekilde mevcut olmaktadır. Eski kombiniz iş göremez hale gelip sürekli arıza verip sizleri sürekli masrafa sokuyor ise sıfır kombi almak bütçenizi zorluyor ise Demetevler Kombi Servisi veya Demetevler Kombi Tamiri Ankara Demetevler Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek sizlere tavsiye edebileceğimiz ve uzun yıllar  sorun yaşamayacağınız. 2. el kombi çeşitlerine garantili bir şekilde sahip olarak bütün sorunlardan tek seferde kurtulabilirsiniz.

Günümüzde hermetik kombi olmalarına rağmen kötü durumda olan ve sürekli arıza vererek kullanıcılara zor anlar yaşatan kombi modelleri bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar gerek maddiyat gerek farklı sebeplerden dolayı 2. el kombi tercihinde bulunmaktadır. Dikmen Kombi Servisi firmamızda dilediğiniz veya bizlerin tavsiye edeceği kombi modelleri bulunmaktadır. 2. el kombi modellerimiz ful revizyonlu ilerde problem yaratabilecek parçaları orijinal parçaları ile değişmiş ve 2 yıl garantili montaj ve satış işlemli sağlamaktayız.

Ankara Demetevler Kombi Servisi, Demetevler Kombi Servisi, Demetevler Kombi Tamiri, Demetevler Kombi Bakımı, Demetevler Petek Temizliği, Demetevler Baymak Kombi Servisi, Demetevler Demirdöküm Kombi Servisi, Demetevler Ariston Kombi Servisi, Demetevler Ferroli Kombi Servisi, Demetevler Alarko Kombi Servisi, Demetevler Vaillant Kombi Servisi, Demetevler Vİessmann Kombi Servisi