Demetevler Baymak Kombi Servisi

Demetevler Baymak Kombi Servisi Ankara Demetevler ve Yenimahalle İlçesinin çoğu semtinde baymak marka kombi modellerinin tamir ve bakım işlemlerinde 15 yılı aşan bir süredir profesyonel bir şekilde faaliyet göstermekteyiz. Kombi servisleri arasında güvenilir bir servis olarak siz kombi kullanıcılarının tavsiyeleri üzerinden bu günlere gelmenin onurunu büyük bir aile olarak yaşamaktayız.

HIZLI SERVİS İMKANI ORİJİNAL YEDEK PARÇA DEĞİŞİM VE TAMİR OLMUŞ PARÇALARA 1 YIL GARANTİ

Demetevler Baymak Kombi Servisi olarak firmamızın bünyesi altında yapılan değişim veya tamir olan parçalar 1 yıl garanti altındadır. Değişim veya tamir olmuş parçalar ile alakalı 1 yıl içinde oluşacak herhangi bir problemde herhangi bir servis ücreti veya parça ücreti talep etmeden parça değişimi sağlanmaktadır. Demetevler Baymak Servisi servis taleplerinizde sizlere en uygun fiyat sağlama garantisi vermektedir.
ankara komnbi servisi

Baymak kombi cihazlarının’da diğer kombi modelleri gibi yıllık periyodik bakım ihtiyacı duymaktadır. Kullanıcılar olarak kombi hakkında bilmeniz en önemli sebeplerden biriside kombilerin yıllık bakım ihtiyaçlarını düzenli olarak karşılamaktır.
Bakım işlemi bilinçli bir şekilde yapıldığı taktirde bir çok faydası bulunmaktadır. Bunların başında  cihazın arıza yapma olasılığını minimum seviye düşürmek, yakıt tüketimini minimum seviyeye düşürmek ve cihazın verim kaybını minimum seviyeye düşürmek gelir. Günümüzde çok eski durumda durumda olmalarına rağmen halen düzgün bir şekilde faaliyet gösteren baymak kombi modelleri vardır. Bu cihazların uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışmasının tek sebebi kullanıcıların düzenli olarak yılda bir defa kombi periyodik bakım işlemini yaptırmasından kaynaklanmaktadır. Kombi yıllık periyodik bakım kampanyalarımız ve bakım işlemi hakkında danışmak istediğiniz konular için Demetevler Baymak Servisi ile iletişime geçerek gerekli bilgi ve yardımı uzman ekibimiz tarafından alabilirsiniz.
591cd537-8921-432f-8c4c-bef803b9ebe99401b919-e1b6-4e98-93e7-ed48c6d03d34

Demetevler Baymak Servisi olarak kombi bakım işlemlerini müşterilerimize elimizden geldiği kadar özen göstererek ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Yıllık kombi bakım işlemlerinizde servis talebi oluşturduğunuz zaman sizler için uygun olan zaman diliminde uzman ekibimiz adresinize gelmektedir. Bakım işlemine başlamadan önce kombinin gerekli olan bütün kontrolleri yapılmaktadır. İlerleyen zamanlarda problem yaratacak veya çalışma aksamında sorun olan parçalar kullanıcıya bildirilmektedir. ve bakım işlemine başlanmaktadır.
f97e4818-ed78-4bf7-9fb9-ba15ac965935

BAKIM İŞLEMİNDE YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

_Kalorifer tesisatı suyunun tahliyesi yapılarak genleşme tankı basınç ayarı yapılır.
_Kombinin alt kısmında bulunan filtresi temizliği yapılır.
_Atık gaz sisteminin parçası olan fan motoru sökülerek kimyasal yardımı ile temizliği yapılır.
_Yanma odası yani brülör sökülerek kimyasal yardımı ile temizliği yapılır.
_Sıcak su sisteminin parçası olan plaka ejanjör sökülerek kireçlerden arındırılır.
_Kombinin genel olarak toz ve benzeri pislikler elektrik süpürgesi ile çekilir. ve temiziliği yapılır.
_Kombi toplanıp çalıştırılarak gaz ayarı ve iyonize ayarı yapılır.
_Kullanıcıya kombi hakkında gerekli bilgi verilerek teslimi yapılır.

baymakservisi

BAYMAK LUNA 24 Fİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

E 01 ARIZA KODU ATEŞLEME SORUNU
Kullanıcılar olarak cihazda E 01 arıza karşılaştığınız zaman öncelikle dairede doğalgaz olup olmadığının kontrolleri yapılmalıdır. Eğer dairede doğalgaz mevcut ise kombi altında doğalgaz vanasının açık konumda olduğu kontrol edilmelidir. Bunlar mevcut ise cihaza reset işlemi uygulanmalıdır. Sorun halen devam ediyor ise cihazın iyonize elektrodu, gaz valfi, veya elektronik kartında sorun olabilir.

E 02 _ F 02 ARIZA KODU ALEV OLUŞUNDA HATA SORUNU
Cihazın alevi algılamadığı zaman karşılanan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak cihaza resetleme işlemi uygulamalısınız, cihaz fişli ise fişini çıkartıp ters takarak deneme yapmalısınız. Sorun halen devam etmekte ise iyonizasyon elektrotların da sorun olabilir veya elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Servisi iletişime geçerek servis kaydı oluşturabilirsiniz.

E 03 ARIZA KODU AŞIRI ISINMA SORUNU
Cihazda olmasından gerekenden fazla sıcaklığın oluştuğu zaman görülen arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar  kombi altında bulunan kalorifer vanasının açık olduğunu kontrol etmeli, petek vanalarının açık konumda olduğunu kontrol etmelidir. Bunlar mevcut ama sorun halen devam ediyor ise kalorifer filtresi tıkalı, Sirkülasyon pompası, üç yollu vana veya elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek gerekli bilgi alabilir. Arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

E 04_ E 05_E 06_F 23 ARIZA KODU PROSESETAT ARIZA SORUNU
Bu tür arıza kodları ile karşılaşıldığı zaman kullanıcıların yapması gereken gereken bir işlem yoktur. Cihazın çalışma konumuna geldiği zaman atık gaz sisteminde bir sorun olmadığını cihazın ateşlemesi için gerekli olan komutu elektronik karta veren hava prosestatının arızalı olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Düşük ihtimal ile elektronik kart veya fan motoru’da arızalı olabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Servisi firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

E 08 ARIZA KODU İYONİZASYON SORUNU
Cihazın alevi algılamadığı zaman karşılanan arıza kodudur. Kullanıcılar olarak cihazı resetlemekten başka yapabileceğiniz bir işlem yoktur. iyonizasyon elektrotları tozlanmış veya elektronik kart arızalı olabilir.

E12_E21_F25 ELEKTRONİK KART ARIZA SORUNU
Bu tür arızalar ile karşılandığı zaman kullanıcıların yapması gereken bir işlem yoktur. Cihazın elektronik kartında arıza olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Elektronik kart tamir görebilir veya değişimi yapılabilir. Net teşhis ve çözümler için Demetevler Baymak Servisi Firmamız ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F31 ARIZA KODU KALORİFER  SENSÖR SORUNU
Cihazın kalorifer konumda olduğu zaman kalorifer suyu derecesinin ekranda görülmesini sağlayan sensörün arızalı olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcıların yapması gereken bir işlem yoktur. Servis yardımı ile sensör değişimi sağlanmalıdır.

F33 ARIZA KODU KULLANIM SUYU SENSÖR SORUNU
Duş ve diğer sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullanmakta olduğumuz sıcak suyun derecesini ayarlamamıza yardımcı olan kullanım suyu sensör arızasıdır. Bu durumda kullanıcıların yapmadı gereken bir işlem yoktur. Servis yardımı alarak sensör değişimi sağlanmalıdır. 

F37 ARIZA KODU DÜŞÜK BASINÇ SORUNU
Cihazın çalışması için gerekli olan su basıncının düşük olduğu zaman karşılanan arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak cihazın sol alt kısmında bulunan doldurma musluğundan cihaza 1,5 değerinde su takviyesi yapmaları gerekmektedir. Yüksek ihtimal sorun giderilecektir.

KALORİFER TESİSATI VE PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ
47e-fcaa69f224f4

Demetevler Petek Temizliği firması olarak kalorifer tesisatı ve petek temizleme hizmetimiz ile ısınmayan veya yarım ısınan peteklerinize kesin çözümler sunmaktayız. Günümüzde yaygın bir şekilde bir çok servis tarafından yapılmakta olan petek temizleme işleminin bir çok faydası bulunmaktadır. Bunların başında peteklerin verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak ve mümkün olduğu kadarda yakıt tasarrufunda bulunmaktır.
Günümüzde işin ehli olmayan insanların sorunlarını çözmek yerine sadece para kazanmak için veya kendilerine ek gelir sağlamak için petek temizleme işlemin ile uğraşan şahıslar maalesef yüksek oranda çoğalmıştır. Bilinçsiz bir şekilde yarım saat içerisinde dairenin banyosundan yapılan petek temizleme işlemi sorunlarınızı çözmek yerine tesisat,petek ve kombilere zarar vermektedir.
Demetevler petek temizleme firması olarak doğru şekilde yapılan petek temizliği temizleme işlemi ise makinesinin kombi altından tesisata bağlanarak peteklerin tek tek yıkanarak boşaltılmasından gerçekleşmektedir. Bunun maksadı ise tesisatın kombi ile alakasını kesmek ve temizlik esnasında kombinin içerisine pislik ve temizleme ilacını bulaştırmamaktır.
Petek temizleme kampanyalarımız ve temizliğin ne şekilde yapıldığı hakkında bilgi almak için Demetevler Baymak  Kombi Servisi firmamız ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilir ve temizlik için randevu oluşturabilirsiniz.
ANA-SAYFA-03-480x150

DOĞALGAZ  TASARRUFUNDA BULUNMANIN BAZI YÖNTEMLERİ

Günümüzde çoğu kombi kullanıcısının doğalgaz tasarrufu yapmak için çeşitli yöntemler kullandığının fakat çoğu kullanıcın başarısız olduğunu gözlemlemekteyiz. Doğalgaz tasarrufu yapmak için uygulanması gereken bazı kurallar vardır. Baymak Demetevler Servisi Olarak sizlerle paylaşmak istedik.

_Öncelikle kış mevsiminde kombiyi sabahları evden çıkarken kapatıp akşam gelindiğinde geri açmak tasarruf yerine daha fazla gaz tüketmenize sebep olmaktadır. Kombi kapatıldığı taktirde petekler ve ev ortamının soğumasına sebep olursunuz. Kombiyi tekrar açtığınız zaman soğuk olan tesisatı ısıtmak için kombi daha çok sarfiyat yapacaktır. ve daha fazla doğalgaz tüketecektir. Kombiyi kapatmak yerine evden çıkarken kısık dereceye ayarlayıp sürekli yanmasını sağlarsak kombi daire içerisindeki ısıyı sabitleyerek daha az yakıt tüketmenize yardımcı olacaktır.

_Kombi markanız ne olursa olsun, oda termostatı kullanmak gerekli yakıt tasarrufunu yapacaktır. Oda termosta tının görevi dairede istenilen ısı derecesini kombiye komuta ederek fazla ısı sarfiyatını ortadan kaldırmaktır. ve daha az doğalgaz tüketmenize yardımcı olmaktadır.

_Peteklerde termostatik vana kullanmak aşırı ısı sarfiyatını engelleyerek tasarrufta bulunmanızı sağlamaktadır. Peteklerin sıcak su giriş kısmına bağlanan termostatik vanalar içlerinde bulunan sıcaklık sensörü sayesinde istenilen dereceye ulaştığı zaman vananın kapanmasını sağlar buda genel olarak yakıt tasarrufunda bulunmanıza sebep olmaktadır. Demetevler Baymak Servisi firmamız ile iletişime geçerek sizlerde evlerinize termostatik vana bağlatıp doğalgaz tasarrufunda bulunabilirsiniz.

_Dairede mantolama yani ısı yalıtımı olması doğalgaz tasarrufunda yüzde 30’lara varan tasarruf sağlamaktadır. Günümüzde çoğu binada ısı yalıtımı mevcuttur fakat eski binaların çoğunda maalesef bulunmamaktadır. ısı yalıtımı olmayan bina ve olan binalar arasında anormal derecede yakıt sarfiyatı farkı vardır. Bu yüzden kullanıcılar olarak oturmuş olmuş binalarınızın ısı yalıtımı yok ise bir an önce yaptırarak sizlerde doğalgaz tasarrufunda bulunabilirsiniz.

_Pencere ve kapıların izolasyon kaplamalarının  iyi olması gerekmektedir. Dairede oluşacak ısı kaybı fazla doğalgaz tüketimine sebep olmaktadır. kullanmış olduğunuz pimapen veya ahşap doğrama pencerelerin fitillerini değiştirebilir. Bir usta yardımı ile pimapenle’re ayar yaptırabilir. Veya hava alan kısımları silikon yardımı ile kapatabilirsiniz. Bu işlemlerin yapılması anormal derecede yakıt tasarrufunda bulunmanızı sağlayacaktır.

Baymak Demetevler Servisi olarak kombi kullanımında ne şekilde tasarruf yapmanız gerektiği hakkında gerekli bilgileri sizlerle paylaştık. Tasarruf yapma hakkında veya kombi cihazları hakkında öğrenmek istediğiniz sorunlarda Baymak Kombi Demetevler Servisi firmamızı arayarak gerekli bilgileri uzman ekiplerimiz tarafından öğrenebilirsiniz.

Demetevler Baymak servisi Firmamızdan Alacağınız servis hizmetlerinde kombinizde oluşan arızanın sebebini uzman ekibimiz bulduktan sonra sizlere maliyet açısından en uygun şekilde yardımcı olmaktadır. Öncelikle değişmesi gereken parçanın tamir olma olasılığı var ise yerinde tamir etmekteyiz veya revizyon görmüş parça ile değişim yapmaktayız sıfır parça değişimi mümkün oldukça son planda tutmaktayız. Sonuç olarak Demetevler Baymak Servisi Olarak Sizlere maksimum performans minimum fiyat seçeneği sunmaktayız. Demetevler Baymak Servisi Firmamız ile iletişime geçerek kombi arıza durumlarında uzman ekibimiz tarafından gerekli bilgiye ulaşarak servis işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
baymak

KOMBİLEİN GENELLİKLE VERDİĞİ ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ

Kombinin sürekli baca arızası vermesi= Kombinin sürekli baca arızası vermesi kombinin atık gaz sisteminde bir sorun olduğunu belirten arızadır. Bu arızanın birden çok sebebi vardır sadece sıcak su kullanımında cihaz baca arızası veriyor ise kombi bacası herhangi bir yerinden hava alıyor olabilir veya hava proses tadı dediğimiz paçada arıza olabilir. Kombi hiç çalışmadan sürekli baca arızası veriyor ise fan motoru veya ana kart da bir arıza olabilir bu iki parçanın tamir edilmesi Demetevler Baymak Servisi firmamızda mümkündür.

Kombinin sürekli su basıncı yükseliyor ve su akıtıyor ise= Demetevler Baymak Servisi olarak kullanıcılardan en çok şikayet aldığımız bir arıza durumudur. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi Kombinin genleşme tankının içerisinde bulunması gereken  hava basıncının azalması ve tankın içerisine su dolmasından oluşmaktadır. Buda kombinin çalışma esnasında gerekli genleşmeyi yapamadığını ve su basıncının yükseldiğinin göstergesidir. Diğer unsurlar ise tek eşanjörlü kombilerde eşanjör delinmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Eşanjör delinmesi demek kullanım suyunun kalorifer tesisatına karıştırarak basınç yükselmesi demektir. Çift eşanjörlü kombilerde ise plaka eşanjör ün delinmesinden su basıncının yükselmesinden kaynaklanmaktadır. Demetevler Baymak Servisi firmamızda delinmiş eşanjör tamiri gerçekleşmektedir. Bu sorunların dışında kombinin kalorifer tesisatı su doldurma musluğunda problem olabilir.

 

Demetevler Baymak Kombi Servisi, Ankara Demetevler Baymak Kombi Servisi, Demetevler Baymak Servisi, Ankara Demetevler Baymak Servisi, Demetevler Baymak Kombi Tamiri, Ankara Demetevler Baymak Kombi Tamiri, Demetevler Baymak Kombi Tamircisi, Baymak Luna Arıza Kodları, Baymak Kombi Arıza Kodları, Baymak Kombi Demetevler Servisi, Baymak Demetevler Servisi, Demetevler Baymak Kombi Servisleri, Demetevler Petek Temizleme, Demetevler Petek Temizliği