Çankaya Baymak Kombi Servisi

842 Görüntülenme    

Çankaya Baymak Teknik Servisi firmamız 2005 yılından bugüne Çankaya ilçesinin bütün bölgelerinde baymak kombi modellerinde gerekli bilgi ve deneyime sahip uzman ekip ve ekipmanlarımız ile müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak baymak kombi tamir ve bakım işlemlerinde Çankaya Baymak Servisi olarak hizmet vermekteyiz.

Çankaya Baymak Kombi Servisi firmamızın çalışma prensimizde en büyük öncelik müşteri memnuniyetini   sağlamaktır.  Müşterilerimizin bizden memnun olması başka kombi kullanıcılarına tavsiye etmesi bizim için çok büyük önem taşımaktadır. Elimizden geldiği sürece kombi kullanıcıların arıza işlemlerini hızlı bir şekilde uygun  maliyetler çıkartarak yapmaya özen göstermekteyiz. Sizlerin tavsiyeleri üzerinden bu günlere gelerek servis ağımızı  büyütmekteyiz.

ALDATILAN HER MÜŞTERİ KAYBOLAN BİR SERVETTİR.

ankara komnbi servisi

Günümüzde kombi servisi adı altında kombi tamir ve bakım işlemiyle uğraşmakta olan birçok firma ve şahıs bulunmaktadır. Çoğu kombi servis firması işin ehli işlerini düzgün bir şekilde yürütmenin peşindedir. Fakat kombi servis işleriyle uğraşıp maksatları sadece insanları dolandırmak olan şahıslarda bulunmaktadır.

Bu tür şahıslar kendi gözlemlediğimiz ve çoğu zaman kullanıcıların anlatımına göre kombi arıza durumlarına basit ve uygun maliyetli çıkan arıza sebeplerinde kullanıcılara farklı arızlar çıkartarak anormal derecede yüksek maliyetler çıkarmaktadır. Kullanıcılar parçalar hakkında bilgisi olmadığı için veya kış günü zor durumda kaldıkları için bu yüksek maliyetleri kabul etmektedir. ve kombi ile alakalı daha sonra bir sorun olduğunda bu şahıslara ulaşamamaktadırlar.
Kullanıcılar olarak kombi arıza ve bakım işlemlerinde ev veya iş yerinize çağıracağınız firma veya şahısları iyi bir şekilde araştırmak veya tavsiye üzerinden çağırmanız can ve mal güvenliğiniz açısından önem taşımaktadır. Çankaya Baymak Servisi, Çankaya Baymak Kombi Servisi sonuçlarından firmamıza ulaşarak kombi arıza ve kombi parça fiyatları hakkında gerekli bilgiyi uzman ekibimiz tarafından öğrenebilmeniz mümkündür.
IMG20201210194741IMG20201211175948

Baymak kombi geçmişi 1967 yılına Bayraktaroğlu ailesi tarafından kuruluşu gerçekleşmiştir. Hisselerin satılma sonucu şuanda Hollanda ülkesi tarından üretimi gerçekleşmektedir. Günümüzde model olarak eski olmalarına rağmen düzgün bir bir şekilde kullanıcıların ısınma ve sıcak  su kullanım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Model olarak baxi luna 240 Fi, Eco 240 Fi, gibi birçok modeli bulunmaktadır.
Bazı kullanıcılar bu model baymak kombi cihazlarını eski durumda oldukları için değiştirmek isterler fakat ne kadar sağlam bir yapıya sahip olduklarını bilmemektedirler. Eski model baymak kombileri yeni model kombi cihazlarına göre daha sağlamdır. Bunun sebebi ise eski model kombilerin iç parçalarının pirinç malzemeden üretilmesidir. Yeni model kombilerde bu parçalar plastik olduğu için kombilerin daha sık arıza verdiği Çankaya Baymak Servisi firmamız tarafından gözlemlenerek anlaşılmıştır. Bu sebepten dolayı kullanıcıların eski model baymak kombilerini ufak tefek arıza verdiği zamanlarda kombiyi değiştirmek yerine arızalarını Çankaya Baymak Kombi Servisi tarafından yaptırarak kullanmaya devam etmelerini önermekteyiz.

Çankaya Baymak Servisi olarak baymak kombilerinize atölye bakım hizmeti sunmaktayız atölye bakımı işlemi ortalama 3 gün gibi bir sürede gerçekleşmektedir. ve kombide oluşabilecek her türlü arızaya karşı 2 yıl boyunca garanti hizmeti sunulmaktadır. Kombi Servisi Çankaya, Çankaya Kombi Bakımı sonuçlarından firmamız ile iletişime geçerek atölye bakım işlemi hakkında uzman ekimiz tarafından gerekli bilgileri alabilir

Çankaya Baymak Servisi firması olarak  kombi atölye bakım işleminde atölyemize gelen kombimiz öncelikle test aşamasından geçmektedir. Test aşamasında kombinizin gerekli olan bütün rutin kontrolleri yaz konumu ve kış konumunda test edilmektedir. Kombi içerisinde bulunan bütün parçaların çalışma durumları gözlemlenerek ilerleyen zamanlarda arıza verebilecek olan parçaları Çankaya Baymak Servisi firmamız tarafından orijinal parçaları ile değişmektedir. Geri kalan parçalar ise komple sökülerek temizlenip revizyon yapılmaktadır. Kombi modeliniz ne olursa olsun fabrikadan çıkmış sıfır haline getirilerek sizlere teslim edilmektedir. 2 yıl Boyunca kombinizde oluşabilecek her türlü arızaya karşı Çankaya Baymak Servisi tarafından kombiniz garanti altındadır.
IMG20201211123639

Kombi modelleri özellikle kış aylarına yoğun bir performans harcayarak çalıştığından dolayı illaki kış mevsimine girmeden önce bakım ihtiyacı duymaktadır. Bakım işlemi düzenli olarak her yıl kış mevsimine girmeden önce yapıldığı taktirde birçok faydası bulunmaktadır. Yakıt tasarrufunda bulunmak, kombinin daha verimli çalışmasını sağlamak, olası kombi arızalarının önüne geçmek gibi bakım işleminin başlıca sebepleri bulunmaktadır.
591cd537-8921-432f-8c4c-bef803b9ebe9

BAYMAK KOMBİ BAKIM ESNASINDA YAPILMASI GEREKENLER

_Bakım işlemine başlamadan önce kombinin rutin kontrolleri su sızdırma kontrolleri yapılmalıdır.

_Kombi kışlık ve yazlık konumda çalıştırılarak ne durumda olduğu gözlemlenmelidir.

_Genellikle banyoda bulunan tahliye vanasından kalorifer suyunun tahliyesi yapılmalıdır.

_Genleşme tankı basınç değeri ölçülmelidir. Düşük ise 1 bar değerinde hava takviyesi yapılmalıdır.

_Kombi alt kısmında bulunan kalorifer ve şebeke suyu giriş filtreleri temizlenmelidir.

_Alev odası temizliği ve brülör temizliği yapılır.

_Sıcak su ısıtma sisteminin parçası olan plaka eşanjör sökülerek kimyasal yardımı ile kireçlerden arındırılır.

_Atık gaz sisteminin ana parçası fan motoru sökülerek kimyasal yardımı ile temizliği yapılır.

_Cihazın genel tozları süpürge ile çekilip temizliği yapılır.

_Cihaz komple toplanarak çalıştırılır. Çakmak ve gaz ayarı yapılır.

_Cihaz hakkında kullanıcıya gerekli bilgi verilerek bakım makbuzu ile telim edilir.
8a0f8260-4a6f-4d18-84ac-d56092da81ea

BAYMAK BAXİ LUNA 240 Fİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

30 derece arıza ışığı yanıp sönüyor ise = Ateşleme sorunu

Cihazın bir kaç denemesine rağmen ateşleme ‘de başarısız olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak dairede doğalgaz olup olmadığını kombi altında bulunan gaz vanasının açık olduğunu kontrol etmelisiniz. Kombiniz fişli ise fişini çıkartıp ters takarak kombiyi rest yapıp denemelisiniz. Sorun halen devam ediyor ise iyonize elektrotları, elektronik kart, gaz valfi gibi çeşitli parçalarda bir problem olduğunun göstergesidir. Net teşhisi öğrenmek için Çankaya Baymak Servisi firmamızdan yardım alabilirsiniz.

40 derece arıza ışığı yanıp sönüyor ise = Aşırı ısınma sorunu

Bu durum cihaz içerisindeki suyun gerektiğinden fazla ısındığı zaman ısı limitinin devreye girerek cihazı korumaya aldığını gösteren arıza kodudur.  Kullanıcılar olarak kombi ve peteklerin vanalarının açık konumda olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kalorifer filtresi tıkalı, 3 yollu vana, sirkülasyon pompası, elektronik kart gibi parçalarda sorun olabilir.  Net teşhis ve çözümler için Çankaya Baymak Kombi Servisi Firmamızdan yardım alabilirsiniz.

50 derece arıza ışığı yanıp sönüyor ise = Atık gaz sistem sorunu

Bu durum cihazın atık gaz sisteminde bir sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Kullanıcılar olarak cihazı resetlemekden başka yapabileceğiniz bir şey yoktur. Fan motoru, Elektronik kart, Hava Prosestadı gibi parçalarda sorun olduğunun göstergesidir.

30 ve 50 derece arıza ışığı yanıp sönüyor ise= elektronik kart arıza sorunu

Bu durum cihazın elektronik kartı yani beyni dediğimiz parçada arıza olduğunu gösteren arıza kodudur. Elektronik kartın tamir edilmesi mümkündür.

60 arıza ışığı yanıp sönüyor ise = yetersiz su basınç sorunu

Cihazın çalışması için gerekli olan su basıncının 1 bar altında olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcılar olarak cihazın alt kısmında bulunan mavi başlık vanadan 1.5 değerinde su takviyesi yapmanızdır. Sorun halen devam ediyor ise Cihazın içerisinde hava olabilir, 3 yollu vana veya sirkülasyon pompasında arıza olabilir. Net teşhis ve çözümler için Çankaya Baymak Kombi Teknik Servis Firmamızı arayarak uzman ekimizden yardım alabilirsiniz.

70 derece arıza ışığı yanıp sönüyor ise = Kullanım Suyu Ntc Sensör sorunu 

Bu Durumda kullanıcılar olarak yapmanız gereken bir şey yoktur. Kullanım suyu sıcaklık derecesini ölçen Ntc sensör arızalı veya kablolarında oksitlenme olabilir.

80 derece arıza ışığı yanıp sönüyor ise = Kalorifer Ntc sensör sorunu 

Bu Durumda kullanıcılar olarak yapmanız gereken bir şey yoktur kalorifer derece ölçer Ntc sensör arızalı veya kablolarında oksitlenme olabilir.

KOMBİ KULLANICILARININ DOĞALGAZ TASARRUFU İÇİN YAPMASI GEREKENLER

Öncelikle kombi kullanıcılarının en çok yaptığı hata kombiyi evde olmadıkları zaman kombiyi kapatmasıdır. Kombinin kısa süreli kapatılması bile peteklerinizin ve ortamın soğumasına sebep olmaktadır. Buda kombinin petekleri tekrar ısıtması için gerektiğinden fazla sarfiyat harcaması demektir. Kombinizi evde olmadığınız zamanlar veya hava sıcaklığının normal derecelerde olduğu zaman kombiyi kapatmak yerine kısık derecelerde kullanmanız hem ortam sıcaklığının kaybolmamasına hemde kombinin daha az doğalgaz sarfiyatı yapmasına sebep olmaktadır.
Diğer bir sebep ise kullanılmayan odalardaki peteklerin kapatılmasıdır. Evlerimizde peteklerin kapatılmasıyla doğalgaz tasarrufun yapılması yanlış bir bilgidir. Bunun yerine kullanılmayan odalardaki peteklerin vanasını kapatmak yerine vanaları kısmak tasarrufta bulunmanın diğer bir yoludur. Çankaya Baymak Kombi Servisi olarak uzun yıllardır gözlemlediğimiz ve denediğimiz bazı sonuçlar doğrultusunda kapatılan odalardaki peteklerin ortam soğukluğunun diğer odaları etkilediği ve kombini daha fazla sarfiyat harcamasına sebep olmasıdır.
Kombi kullanıcılarının doğalgaz tasarrufunda bulunması için Çankaya Baymak Servisi olarak başka bir sebep ise peteklerin giriş kısmına termostatik vana bağlatmasıdır. Termostatik vananın başlıca ne işe yaradığının sebebi ise Termostatik vana, sıcaklık sensörüne sahip bir mekanik valftir. Radyatör olarak da bilinen peteklerin sıcak su girişine takılan bu vanalar ortamın ısınını kişilerin tercihine göre dengede tutar. Sıcaklık sensörü, vananın içindeki sıcaklığı ölçer ve bu değere göre vananın açılmasını veya kapanmasını sağlar. Buda ortam sıcaklığının vanaların elinde olmasını sağlamaktır. Genel olarak doğalgaz tasarrufu yapmanızı sağlamaktadır.
4c99b388-d56a-4c36-bb58-57e346d51e36

Çankaya Baymak Servisi, Çankaya Baymak Kombi Servisi, Ankara Çankaya Baymak Servisi, Çankaya Baymak Kobi Bakımı, Çankaya Baymak Kombi Tamiri, Çankaya Baymak Teknik Servis.

https://www.ankaragunlukevkiralama.com/