Balgat Demirdöküm Kombi Servisi

2.183 Görüntülenme    

Balgat Demirdöküm Kombi Servisi olarak demirdöküm marka kombi cihazları hakkında yeteri kadar deneyime sahip uzman kadromuz ile 2005 yılından bugüne, demirdöküm kombi teknik servis hizmeti vermekteyiz. Demirdöküm kombi servis esnasında hızlı servis imkanı sunarak sorunlarınıza aynı gün içerisinde olumlu sonuçlar doğrultusunda orijinal yedek parça kullanarak servislerimizi gerçekleştirmekteyiz. Sadece kombi arıza bakım işlemleri için değil diğer sorunlarınız için firmamız ile 7 gün 24 saat iletişime geçerek mobil destek hizmetimiz sayesinde uzman ekiplerimizden telefondan yardım alabilirsiniz.
kombi tamiri
Balgat Demirdöküm Kombi Servisi firmamızda demirdöküm marka kombi cihazlarının orijinal parçaları mevcut olup servis esnasında hiçbir şekilde vakit kaybı olmadan arıza işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Değişim veya tamir olan parçalar firmamız bünyesi altında 1 yıl garantili olup herhangi oluşabilecek bir problemde servis ücreti veya parça ücreti talep etmeden parça değişimi sağlanmaktadır.
Demirdöküm kombi cihazları hayatımızda sadece ihtiyaç görmek için değil bizlere konforlu bir yaşam sağlamak için tasarlanmış birer teknoloji harikalarıdır. Isınma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için doğalgaz ın hayatımıza girmesiyle beraber yüksek bir kullanım kapasitesine ulaşmıştır.
Günümüzde halen çok eski durumda olmasına rağmen sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eden demirdöküm kombi cihazları bulunmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise cihazın yıllık bakımın işleminin düzenli olarak yapılmasıdır. Düzenli olarak bakım yaptırmanın başlıca sebepleri kombinin ömrünü uzatmak, az doğalgaz tüketmek ve cihazın yeteri kadar verimli çalışmasını sağlamaktır. Fakat tamir işlemlerimde olduğu gibi bakım işleminde’de cihaza uzman kişilerin el atması son derece önemlidir. Bakım işlemi 30 TL diye reklam yapan firma ve şahıslardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu tür şahıslar cihaza bakım yapmak yerine sizlere farklı arızalar çıkartarak yüklü miktarda para alma çabalarını göstermektedir ve bakım işlemi kombinin sadece tozlarını alarak gerçekleşen bir işlem değildir.

DEMİRDÖKÜM KOMBİLERDE BAKIM ESNASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

_Öncelikle cihazın çalışma durumu kontrol edilir ve cihaz kapatılarak kalorifer tesisatı suyu boşaltılır.
_Atık gazın dış ortama atılmasını sağlayan fan motoru sökülerek kimyasal ilaç ile temizlenir.
_Alevin oluşmasını sağlayan brülör sökülerek düzgün bir şekilde yıkanır.
_Cihaz içerisinde zamanla oluşan toz vb pislikler temizlenir.
_Kalorifer tesisatı dönüş fitresi temizlenir.
_Genleşme tankı basınç ayarı ölçülür düşük ise 1.0 bar hava takviyesi yapılır.
_Son olarak cihaz çalıştırılır, gaz ve çakmak ayarı yapılarak bütün kontrollerini yaptıktan sonra kullanıcıya yeterli bilgiyi vererek teslim edilir.
ba7a79aa-1f72-40e0-9a9b-c818fa628dc7KOMBİ SERVİSİ

 KALORİFER TESİSATI VE PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ

Demirdöküm Kombi Balgat Servisi olarak Kalorifer tesisatı petek temizleme işlemlerini uzman ekip ve ekipmanlarımız ile profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
Kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemi bilinçli ve profesyonel kişiler tarafından yapıldığı taktirde bir çok faydası bulunmaktadır. Bunların başında ısınma ihtiyacımızı karşılamak için peteklerin verimli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Diğer bir avantaj ise doğalgaz tüketiminde gözle görülür şekilde tasarruf etmektir.
Petek temizleme işlemi düzgün bir şekilde yapıldığı taktirde peteklerin pislik durumuna göre ortalama 2 veya 3 saat arasında gerçekleşen bir işlemdir. ve 4 ile 5 yılda bir defa yapılması ön görülmüştür. Ne kadar kombi tamir ve bakım işlemlerinde uzman kişilerin müdahale etmesi gerekiyorsa petek temizleme işleminde uzman kişilerin müdahale etmesi son derece önemlidir.
Temizleme işleminde kullanılan kimyasal ilacın ne kadar faydası varsa doğru bir şekilde kullanılmazsa bir o kadarda zararı vardır. Kimyasal ilaçlar doğru kullanılmadığı taktirde kombi ve peteklerde dönüşü çok zor olan sıkıntılara yol açılabilir. Petek temizleme işlemi banyoda bulunan peteğin tesisatına makinenin bağlanması ile gerçekleşen bir işlem değildir. Olması gereken kombi altında bulunan kalorifer gidiş ve dönüş tesisatına makinenin bağlanarak tesisat ve kombinin birbirinden ilişkisini kesmektir. Bu şekilde daha verimli ve düzgün bir şekilde temizleme işlemi gerçekleşmektedir. Balgat Petek Temizleme firmamız ile iletişime geçerek kalorifer tesisatı ve petek temizleme işlemleri hakkında uzman kadromuzdan bilgi alabilir. Servis kaydı oluşturarak aynı gün içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
47e-fcaa69f224f4

 DEMİRDÖKÜM KALİSTO ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

F1 Arıza Kodu Aşırı Isınma Emniyet Termostat Sorunu
Bu durumda cihazda aşırı ısınma sebebinden dolayı emniyet limitinin devreye girme sonucuyla kendisini emniyete almış demektir. Kombi altında olan vanaların açık konumda olduğunu kontrol edin radyatör vanalarının açık konumda olduğunu kontrol edin eğer bunlar mevcut ise kalorifer tesisatı filtresi tıkalı olabilir, sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Net teşhis için Balgat Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F2 Arıza Kodu Kullanım Suyu Sensör Sorunu
Kullanım suyu sensör bağlantılarında sorun olabilir, kablolarda nemlenme olabilir, sensör arızalı olabilir. Net teşhis için Balgat Demirdöküm Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F3 Arıza Kodu Kalorifer Tesisatı Sensör Sorunu
Kalorifer suyu sensör bağlantılarında sorun olabilir, kablolarında kopukluk olabilir, kablolarda nemlenme olabilir, sensör arızalı olabilir. Net teşhis için Balgat Baymak Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F4 Arıza Kodu İyonizasyon Ateşleme Sorunu
Ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu veya gaz yokluğunu belirten bir arızadır. Bu durumda evde doğalgaz olduğunu kontrol edin kombi altındaki sarı başlıklı gaz vanasının açık olduğunu kontrol edin eğer bunlar mevcut ise İyonizasyon elektrotlarında sorun olabilir, gaz valfi arızalı olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis için Balgat Baymak Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F5 Arıza Kodu Atık Gaz Sensör Sorunu
Bu durumda bacalı tip kalisto kombilerde bacanın çekmediğini veya bacanın tıkalı olduğunu belirten arıza kodudur. Hermetik tip kalistolar da ise fan motoru arızalı olabilir, hava prostat arızalı olabilir, elektronik kartta arıza olabilir. Net teşhis için Balgat Demirdöküm Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F7 Arıza Kodu Tesisat Suyu Basınç Sorunu
Cihazın çalışması için gerekli olan 1.5 su barının 1.0 ın altına düştüğünde gerçekleşen arıza kodudur. Bu durumda cihazın sol alt tarafında bulunan doldurma musluğundan su takviyesi yaparak arıza giderilebilir. Eğer sorun halen devam ediyor ise doldurma musluğu arızalı olabilir, su seviye rolesi arızalı olabilir.

 DEMİRDÖKÜM ADEN ARIZA KODLARI
ADEN ARIZA


Demirdöküm Balgat servisi olarak firmamızda 2. el kombi seçenekleri bulunmaktadır. Dilediğiniz marka 2. el ağır bakımları yapılmış revizyonlu 1 yıl garantili şekilde kombi montaj hizmeti vermekteyiz. Elimizde bulunan veya temin etmiş olduğumuz 2. el kombiler kentsel dönüşüm yapılan binalardan bizlere ulaşan kombi modelleridir. Ömrünü doldurmuş sürekli arıza veren ve sizleri sürekli masrafa sokan kombi cihazlarınızı değiştirmek istiyorsanız. ve maddi durum açısından sıfır kombi alacak durumda değilseniz. 2. el kombi seçeneklerinden faydalanabilir uzun yıllar herhangi bir problem yaşamadan kullanabilirsiniz. Firmamızdan temin etmiş olduğunuz kombi cihazlarımıza yetkili servis uygunluk belgesi alabilme imkanı sağlamaktayız. Buda 2.el kombilerde proje çizdirme olasılığı sağlayarak herhangi bir problemle karşılaşma durumunda kalmadan kombi kullanımında sorunsuz bir şekilde kullanmanız demektir. Balgat Demirdöküm Servisi firmamız ile iletişime geçerek 2. el kombi fiyatları hakkında gerekli bilgi ve fiyat öğrenebilirsiniz.

KOMBİ ATÖLYE BAKIM İŞELEMLERİ

IMG20201210194741IMG20201211123639

Balgat Demirdöküm Servisi olarak demirdöküm kombi modellerine atölye bakım hizmetini vermekteyiz. Kombi çeşitlerinde bakım işlemleri periyodik bakım ve atölye bakım olarak 2 şekilde yapılmaktadır. periyodik bakım işlemi her yıl yapılması gereken atölye bakımı ise ortalama 5 yılda bir yapılması gereken işlemdir.
Kombi atölye bakım işleminde siz kullanıcıların istedi doğrultusunda kombinizi sizlerden servis makbuzu onaylı bir şekilde 3 veya 4 gün gibi bir süreliğine teslim alarak atölyemize getirmekteyiz. Atölye bakım işleminde uzman ekibimiz tarafından kombiniz komple parçalar halinde birbirinden ayrılmaktadır. Parçaların hepsi gözlemlenerek revizyon olması parçaların revizyon işlemi gerçekleşir. Revizyon olmayacak veya ilerleyen zamanlarda problem yaratacak parçaların değişimi orijinal parçalar değişmektedir. Kombiniz neredeyse ilk günkü gibi sıfır haline getirilerek tekrar toplanıp sizlere 2 yıl garantili bir şekilde teslim edilmektedir. Kombi atölye bakım işlemleri hakkında Balgat Demirdöküm Kombi Servisi firmamız ile iletişime gerekli bilgiyi uzman ekibimizden alabilir. Randevu oluşturarak atölye bakım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Balgat Demirdöküm Kombi Servisi, Ankara Balgat Demirdöküm Kombi Servisi, Balgat Demirdöküm Servisi, Ankara Balgat Demirdöküm Servisi, Balgat Demirdöküm Kombi Tamiri, Ankara Balgat Demirdöküm Kombi Tamiri, Balgat Demirdöküm Kombi Tamircisi, Demirdöküm Kalisto Arıza Kodları, Demirdöküm Balgat Servisi, Demirdöküm Kombi Balgat Servisi, Balgat Petek Temizleme, Demirdöküm Servisi Balgat, Demirdöküm Kombi Arıza Kodları