Balgat Ariston Kombi Servisi

2.203 Görüntülenme    

Balgat Ariston Kombi Servisi olarak Ankara Balgat başta olmak üzere Çankaya ilçesinin bir çok semtinde Ariston kombi modellerinin tamir ve bakım işlemlerinde teknik servis hizmeti vermekteyiz. Ariston kombi cihazları hakkında yeteri kadar bilgi ve deneyime sahip olan uzman kadromuz ve gezici mobil araçlarımız sayesinde servis işlemlerini hızlı sonuçlar doğrultusunda herhangi bir probleme ödün vermeden Ariston marka kombi cihazlarının tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.
Ankara Balgat Ariston Kombi Servisi olarak en ekonomik hizmeti en profesyonel koşullarda almanızı sağlayarak 2005 yılından bugüne sizlerin tavsiyeleri ve önerileri doğrultusunda bu günlere gelmenin onurunu büyük bir aile olarak yaşamaktayız.
Gezici mobil araçlarımızda ariston marka kombi cihazlarının yedek orijinal parçaları mevcut olup servis esnasında hiçbir şekilde vakit kaybı olmadan arıza işlemlerini sorunsuz, hızlı ve garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Değişim veya tamir olan kombi parçaları firmamızın bünyesi altında bir yıl garantili olup 1 yıl boyunca oluşabilecek herhangi bir problemde hiçbir şekilde servis ücreti veya parça ücreti talep etmeden parça değişimi tekrar sağlamaktayız.
ankara-kombi-servisi-1

Ariston kombi cihazları ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarımızı karşılamak için ülkemizde en çok tercih edilen kombi modelleri arasında önemli bir yere sahiptir. Üstün teknolojisi sayesinde az yakıt tüketimi yaparak yüksek verim olasılığı sağlamaktadır. Fakat bu güzel cihazlardan uzun yıllar sorunsuz ve konforlu bir şekilde faydalanmanın başlıca sebepleri vardır.
Bunların en başında cihazlara uzman kişilerin müdahale etmesi gelir. Ariston kombi cihazları hakkında yeteri kadar bilgi ve deneyime sahip olmayan şahıs veya firmaların cihaz üzerinde yapılması gereken işlemlerin dışına çıkıp yanlış müdahale ederek yaptıkları işlemler hem bütçenize zarar verir hem’de cihazın ömrünü kısaltır. Kullanıcılar olarak dikkat etmeniz gereken en önemi husus budur.
Diğer bir husus ise cihaza yılda bir defa düzenli olarak bakım yaptırmaktır. Tamir işlemlerinde uzman kişilerin müdahale etmesi ne kadar önemli ise, bakım işlemi içinde o kadar önemlidir. Kombi bakım işlemi cihazın tozlarının ve kapaklarının temizlenerek yapılması gereken bir işlem değildir ve kullanıcıların yapması mümkün değildir. Bakım işleminin sebebi cihazın ömrünü uzatmak, az yakıt tüketmek ve yeteri kadar verim almaktır. Balgat Ariston Servisi firmamız ile iletişime geçerek kombi bakımı kampanyalarımız hakkında bilgi alabilir, servis kaydı oluşturabilirsiniz.
ARİSTONN ARİSTON KOMBİ MODELLERİ BAKIM ESNASINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER

_Öncelikle cihaz çalıştırılarak yazlık ve kışlık konumda rutin kontrolleri yapılmalıdır.
_Genellikle dairenin banyosunda bulunan tahliye vanasından petek tesisatının su tahliyesi yapılmalıdır.
_Kalorifer tesisatı dönüş filtresi ve şebeke suyu giriş filtresi sökülerek temizliği yapılır.
_Cihaz içerisinde yanmadan dolayı oluşan atık gazın dış ortama atılmasını sağlayan fan motoru sökülerek ilaç yardımı ile temizlenir.
_Brülör sökülerek düzgün bir şekilde temizliği yapılır.
_Genleşme tankı basınç ayarı ölçümü yapılır. Düşük ise kompresör ile yeterli olacak hava takviyesi yapılır.
Cihaz içerisinde zamanla oluşan toz vb pislikler elektrik süpürgesi ile temizlenir.
_Plaka eşanjör sökülerek kireç sökücü yardımı ile kireç vb pisliklerden arındırılır.
_Son olarak cihaz çalıştırılıp gaz ve çakmak ayarları yapılarak bütün kontrollerini yaptıktan sonra kullanıcıya gerekli bilgiyi vererek teslim edilir. Kullanıcıların bakım esnasında bu işlemlerin yapıldığına dikkat etmeleri son derece önemlidir.
genus
ARİSTON GENUS MODELİ ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERi

101 Arıza Kodu Maksimum Isı Sorunu
Bu durum cihaz içerisindeki suyun maksimum seviyeye ulaşmasından ve emniyet limitinin devreye girerek cihazın kendini korumaya aldığının göstergesidir. Kullanıcılar olarak öncelikle cihaz altındaki vanaların açık konumda olduğunu kontrol edin, en az 3 adet radyatör vanasının açık olduğunu kontrol edin eğer bunlar mevcut ise sirkülasyon pompası sıkışmış veya arızalı olabilir, üç yollu vana takılı kalmış veya arızalı olabilir, kalorifer tesisatı dönüş filtresi tıkalı olabilir, kalorifer tesisatında tıkanıklık olabilir. Net teşhis ve çözüm için Balgat Ariston Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

501 Arıza Kodu Ateşleme Sorunu
Bu durumda cihazın çalışması için gerekli olan gazın olmadığını belirtir. Kullanıcılar olarak evde doğalgaz olduğunu kontrol edin, cihaz altındaki gaz vanasının açık olduğunu kontrol edin ve resetleme işlemini gerçekleştirin sorun halen devam ediyor ise gaz valfi arızalı olabilir, ateşleme elektrotlarında sorun olabilir, elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözüm için Balgat Ariston Kombi servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

103/104/105/106/107 Arıza Kodu Yetersiz Dolaşım Sorunu
Su dolaşım esnasında bir sorun olduğunu belirten arıza kodlarıdır. Bu durumda cihazın suyu bitmiş olabilir. Su takviyesi yapınız. Kombi altında bulunan kalorifer dönüş vanasının açık olduğunu kontrol edin sorun halen devam ediyor ise sirkülasyon pompası arızalı olabilir, ana eşanjör tıkalı olabilir, filtre tıkalı olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir. Net teşhis ve çözüm için Balgat Ariston Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı bırakabilirsiniz.

111 Arıza Kodu Su Eksikliği Sorunu
Cihazın çalışması için gerekli olan su barının 1.0 barın altına düştüğü zaman oluşan arıza kodudur. Bu durumda cihazın üzerinde bulunan damlacık resimli tuşa basarak su takviyesini 1.05 değerine getiriniz. Sorun halen devam ediyor ise Balgat Ariston Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı bırakabilirsiniz.

601 Arıza Kodu Atık Gaz Tahliye Sorunu
Cihaz  içerisinde yanmadan dolayı oluşan atık gazın dış ortama atılmasında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kullanıcıların resetlemekten başka yapacak bir işlemi yoktur. Sorun halen devam ediyor ise baca bağlantısında sorun olabilir, hava prosestatı arızalı olabilir, fan motoru veya elektronik kart arızalı olabilir. Net teşhis ve çözüm için Ankara Balgat Ariston Kombi servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

305/306/307 Elektronik Kart Arıza Sorunu
Bu arıza kodları cihazın elektronik kartında arıza olduğu durumunda gerçekleşir. Kullanıcılar olarak resetlemekten başka yapabileceğiniz bir işlem yoktur, servis yardımı almalısınız.
ariston

 

Balgat Ariston Kombi Servisi, Ankara Balgat Ariston Kombi Servisi, Balgat Ariston Servisi, Ankara Balgat Ariston Servisi, Balgat Ariston Kombi Tamiri, Ankara Balgat Ariston Kombi Tamiri, Balgat Ariston Kombi Tamircisi, Ariston Genus Arıza Kodları, Ariston Balgat Servisi, Ariston Kombi Balgat Servisi, Balgat Petek Temizliği, Ariston kombi Arıza Kodları