Balgat Ferroli Kombi Servisi

Balgat Ferroli Kombi Servisi olarak ferroli marka kombi cihazlarının bütün modellerinin tamir ve bakım hizmetine hakim olarak Ankara Balgat başta olmak üzere Çankaya ilçesinin çoğu mahallesinde ferroli kombi teknik servis hizmeti vermekteyiz. Ferroli kombi cihazları hakkında gerekli kursları görüp yeteri kadar uzmanlaşmış profesyonel ekibimiz sayesinde herhangi bir soruna ödün vermeden kombi tamir ve bakım işlemlerini garantili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.
Çoğu meslek dalında olduğu gibi kombi tamir ve bakım işlemlerininde ne kadar önemli ve titizlik gerektiren bir iş dalı olduğunu bilmeniz gerekir. İşin ehli olmayan şahıslar kombi cihazlarına müdahale etme durumlarında belkide çok küçük bir sensör arıza durumunda farklı parçaları sökerek yüksek maliyetler ödemenize ve sorunun halen devam etmesine neden olmaktadırlar. Bu tür sorunlar yüzünden kullanıcıların servislere maalesef güveni azalmıştır. Ferroli kombi kullanıcıları olarak sizlerden ev veya iş yerinize tamir veya bakım için çağıracağınız şahısları tavsiye üzerinden veya iyi bir şekilde araştırarak çağırmanızı bilmenizi isteriz. Servis esnasında yüksek maliyetler çıkaran şahıslara işlemi yaptırmadan önce başka servislerden fiyat almanız gerekmektedir. Balgat Ferroli Kombi Servisi firmamız ile 7 gün 24 saat iletişime geçerek parça fiyatları hakkında bilgi alabilir. Servis kaydı oluşturarak aynı gün içerisinde olumlu sonuçlar doğrultusunda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara Balgat Ferroli Kombi Servisi firmamızın bünyesi altında ferroli marka kombi cihazlarında değişim veya tamir olmuş parçaları 1 yıl garanti altındadır.

FERROLİ KOMBİ ARIZA DURUMUNDA SERVİS ÇAĞIRMADAN ÖNCE YAPILMASI GEREKENLER
Öncelikle ferroli kombinin herhangi bir arıza verme durumunda kontrol etmeniz gereken ilk şey evde doğalgaz olup olmadığıdır. Evde doğalgaz mevcut ise cihazın altındaki gaz vanasının açık olduğunu kontrol edin. Daha sonra kombi su barının 1,05 de olduğunu kontrol edilmelidir. Eksik ise doldurma musluğundan su takviyesi yapılmalıdır. Cihazın alt kısmında bulunan vanaların açık olduğu kontrol edilmelidir. Eğer bunlar mevcut ise cihazı 3 kez resetleyin, sorun halen devam ediyor ise Balgat Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

Adsız

 A01 Arıza Kodu Cihazın Ateşleme Yapamadığını Belirten Arıza Kodudur
Öncelikle dairede doğalgaz kontrol edin, kombi altındaki gaz vanasının açık olduğunu kontrol edin bunlar mevcut ise cihazı resetleyin, sorun halen devam ediyor ise cihazın elektronik kartında, gaz valfinde, ateşleme elektrotlarında sorun olabilir. Balgat Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

 A02 Arıza Kodu Brülör Kapalı Ama Ateşleme Halen Devam Ettiğini Belirten Arıza Kodudur
Brülör kapalı olmasına rağmen cihazın ateşlemeye devam ettiğini belirten arıza sorunudur. Bu durumda kullanıcıların resetlemekten başka yapacağı bir işlem yoktur. Ateşleme elektrotların da, gaz valfinde elektronik kartta sorun olabilir. Ankara Balgat Ferroli Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

 A03 Arıza Kodu Aşırı Isınma Sonucu Cihazın Emniyete Geçtiğini Belirten Arıza Kodudur
Cihaz içerisindeki suyun maksimum sıcaklığa ulaştığını ve kendisini emniyete aldığını belirten arıza kodudur. Kullanıcılar olarak cihazın altındaki vanaların açık olduğunu ve en az 3 adet radyatörün açık olduğunu kontrol edin bunlar mevcut ise sirkülasyon pompası sıkışmış olabilir, filtre tıkalı olabilir, kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, üç yollu vana arızalı olabilir, Balgat Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.
doMİ

F5 Arıza  Atık Gaz Sistemi Parçalarında Sorun Olduğunu Belirten Arızadır
Bu durumda kullanıcıların cihazı resetlemekten başka yapacağı bir işlem yoktur. Fan motoru, hava prostatı veya elektronik kartta sorun olabilir. Balgat Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

A06 Arıza Kodu Ateşleme Sonrası Alev Yetersizliği Arızasıdır
Cihaza gazın yetersiz geldiğini belirten arıza kodudur. Gaz basıncı düşük olabilir. Elektronik kartta ateşleme elektrotların da veya gaz valfinde sorun olabilir. Balgat Ferroli Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F10 Arıza Kodu Çıkış Sensörü 1 Arızası
Bu durumda kullanıcının yapacağı bir işlem yoktur. Sensör bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir. Ntc sensör arızalı olabilir. Servis yardımı almalısınız.

F11 Arıza Kodu Sıcak Su Ntc Sensör Arızası
Kullanım suyu sıcaklık ölçen sensör arızalı olabilir, kablolarında kopukluk veya nemlenme olabilir. Servis yardımı almalısınız.

F14 Arıza Kodu Çıkış Sensörü 2 Arızası
Bu durumda kullanıcının yapacağı bir işlem yoktur. Sensör bağlantılarında veya kablolarında sorun olabilir, ntc sensör arızalı olabilir. Servis yardımı almalısınız.

F34 Arıza Kodu Düşük Voltaj Arızası
Cihaza 170 V altında elektrik geldiğinde oluşan arıza kodudur. Bu durumda belli bir süre beklenmeli cihaz resetlenmelidir. Sorun halen devam ediyor ise elektronik kart yanmış olabilir. Kombi regülatörü kullanmalısınız.

F37 Arıza Kodu Cihazın Su Basıncının Düşük Olduğunu Belirten Arızadır
Cihazın su basıncının 1.0 değerine düştüğünde gerçekleşen arıza kodudur. Bu durumda cihaza doldurma  musluğundan 1.05 değerinde su takviyesi yaparak sorunu giderebilirsiniz. Sorun halen devam ediyor ise Balgat Ferroli Kombi Servisi ile iletişime geçerek arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

F42 Arıza Kodu Kalorifer Suyu Sensör Sorunu
Kalorifer sensörün de arıza olabilir, kablolarında kopukluk veya nemlenme olabilir. Servis yardımı alınmalı

F50 Arıza Kodu Modereg Arızası
Cihaz içerisindeki kablolarda kopukluk veya yanlış bağlantı olabilir. Servis yardımı alınmalıdır.

FERROLİ KOMBİ BAKIM İŞLEMİ NASIL YAPILMALI

_Ferroli kombi bakım işlemine başlamadan önce cihaz çalıştırılarak yazlık konum ve kışlık konum modunda bütüb kontrolleri yapılmalıdır.
_Kalorifer tesisatı içerisinde bulunan suyun banyodan tahliyesi yapılarak kombinin alt kısmında bulunan filtreler sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Cihazın arka kısmında veya yan kısmında bulunan genleşme tankı basınç değeri ölçülmelidir. Eksik ise 1.05 değerinde hava takviyesi yapılmalıdır.
_Atık gazın dış ortama atılmasını sağlayan fan motoru sökülerek kimyasal ilaç ile temizliği yapılmalıdır.
_Alevin oluştuğu bölge yani brülör sökülerek temizliği yapılmalıdır.
_Cihaz içerisinde bulunan toz vb. pislikler çekilerek cihazın genel anlamda temizliği yapılmalıdır.
_Cihaz toplanıp çalıştırılarak çakmak ve gaz ayarı yapılmalıdır.
_Cihaz çalışır bir şekilde kullanıcıya gerekli bilgi ve servis makbuzu verilerek teslim edilmelidir.
ferroli-kombi
Ferroli Kombi Balgat Servisi olarak uzman ekip ve ekipmanlarımız ile kalorifer tesisatı ve petek temizleme hizmetini profesyonel bir şekilde Ankara sakinlerine sunmaktayız.
Petek temizleme işlemi günümüzde özellikle kış mevsiminde kullanıcıların ısınmama veya kombinin çok yakma şikayetine istinaben fazla bir şekilde revanş görmektedir. Fakat petek temizleme işlemi bilir kişiler tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaz ise faydasından fazla zararını ‘da görmek mümkündür.
Kullanıcılar olarak kombi tamir ve bakım işlemlerinde servis seçimine ne kadar dikkat ediyorsanız petek temizleme işleminde ‘de o kadar dikkat etmeniz gerekmektedir. Petek temizleme işlemi profesyonel kimyasal ve profesyonel temizleme makinesi ile yapılması gereken bir işlemdir. Kullanılan kimyasal ilacın temizlik bittikten sonra iyi bir şekilde temizlenmesi son derece önemlidir. Aksi taktirde kombi ve peteklerde delinme ve çürüme gibi sebepler ortaya çıkmaktadır.  Ferroli Kombi Balgat Servisi firmamız ile iletişime geçerek petek temizleme işlemleri ile alakalı bilmek istediklerinizi uzman ekibimizden öğrenebilir. Servis kaydı oluşturarak petek temizleme işlemlerinizi aynı gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. 

e9c584ae-78ac-4b36-947e-fcaa69f224f4

Balgat Ferroli Servisi olarak ferroli marka kombi cihazlarının elektronik kart arıza durumlarında tüm modellerine kart tamiri gerçekleştirmekteyiz. Ferroli kombi modelleri’de diğer kombi modelleri gibi çeşitli elektronik kart arızaları vermektedir. Bu tür arızalar gerek cihaza 220 v dan fazla elektrik geldiği zaman, gerek kullanıma bağlı olarak gerçekleşmektedir. Elektronik kart arıza durumlarında kartın arızasının tamir edilmesi veya tamirli kart ile değişim yapılması günümüzde mümkündür.
Bazı kötü niyetli servis işlemleri uğraşan şahıslar kullanıcılara elektronik kartın tamir olmadığını söyleyerek kullanıcılara haddinden fazla yüksek talep ettiklerini gözlemlemekteyiz. Maalesef günümüzde bu tür şahıslar yaygın bir şekilde faaliyet göstermektedir. Balgat Ferroli Servisi firmamız ile iletişime geçerek elektronik kart arıza işlemlerinizi garantili ve uygun fiyatlar çerçevesinde sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
.trashed-1617904881-IMG20210119114159.trashed-1617904881-IMG20210119114156
Balgat Ferroli Kombi Servisi, Ankara Balgat Ferroli Kombi Servisi, Balgat Ferroli Servisi, Ankara Balgat Ferroli Servisi, Balgat Ferroli Kombi Tamiri, Ankara Balgat Ferroli Kombi Tamiri, Balgat Ferroli Kombi Tamircisi, Ferroli Domitech  Arıza Kodları, Ferroli Balgat Servisi, Ferroli Kombi Balgat Servisi, Balgat Petek Temizleme, Ferroli Servisi Balgat, Ferroli Kombi Arıza Kodları